Категорія
Новини
Дата

«Це мій бізнес». СЕО медіагрупи «1+1» Пахольчук розповів про нові канали-дублі

СЕО медіагрупи «1+1» Ярослав Пахольчук в інтерв`ю Forbes підтвердив, що є приватним інвестором новостворених каналів-дублерів групи «1+1». Йдеться про ТОВ «Віжн 1+1» (логотип «1+1 Україна»), ТОВ «Віжн 2+2» (логотип Віжн 2), ТОВ «Віжн 3» (логотип «Віжн 3»), ТОВ «Віжн 4» (логотип «Бігуді») та ТОВ «Дідживан» (логотип «Уніан 2»).

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • «Я є приватний інвестор (новостворених каналів дублерів медіагрупи «1+1» – ред.). Якщо ви подивитесь мій YouControl, то у мене є різні бізнеса», – каже Ярослав Пахольчук. Він зазначив, що побудував свою кар`єру на платному телебаченні. 
  • «Ми починаємо розвивати нову групу каналів. Ми, як платформа», – зазначив Пахольчук. Він додав, що ця історія не повʼязана з «1+1 media». Власниками нових каналів є Ярослав Пахольчук і співвласниця, керівниця Viasat та співвласниця «Київстар ТБ» Світлана Міщенко. 
  • Водночас новостворені канали «Віжн 1+1», «Віжн 2+2», «Віжн 3», «Віжн 4» та «Дідживан» зареєстровані за адресою медіагрупи «1+1» – Київ, вул. Кирилівська, 23. «Всі мої бізнеси теж тут зареєстровані», – каже Пахольчук і додає, що цей бізнес не залежатиме від того, що виробляє 1+1 media. 
  • У перші роки розвитку новостворених каналів, Пахольчук планує закуповувати контент. Він вважає, для того, щоби «підняти канал» потрібно два-три роки. 
  • Головною причиною, чому зараз були створені канали, Пахольчук назвав проведення конкурсу на отримання ліцензій у державному мультиплексі МХ-7. «Запуск мультиплексу, взагалі, другий раз в історії відбувся. А наступний такий момент буде через сім років, коли ліцензії будуть видаватись», – каже Ярослав Пахольчук. 

Контекст

Юрособи ТОВ «УНІАН 2», ТОВ «Віжн 2» та ТОВ «Віжн 3» (за якими створені нові канали) – це перестраховка на випадок націоналізації 1+1 media, щоб показати, що начебто Коломойський – не власник, каже медіаюрист Андрій Соломаха. «Фактично ці компанії – дублери. Після цього переходу складна структура власності – з кіпрськими компаніями, Суркисами і дружиною Медведчука йде на звалище історії», – вважає Соломаха. 

У вересні – жовтні 2023 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення прийняла заяви телеканалів на отримання ліцензій на цифрове мовлення мереж MX-1, MX-2, MX-5 у телемережах «Зеонбуду» та державного МХ-7

У списку претендентів було п`ять юридичних осіб, чиї назви співзвучні з назвами каналів групи. Зокрема, йдеться про ТОВ «Віжн 1+1» – логотип «1+1 Україна», ТОВ «Віжн 2+2» – логотип Віжн 2, ТОВ «Віжн 3» – логотип «Віжн 3», ТОВ «Віжн 4» – логотип «Бігуді», ТОВ «Дідживан» – логотип «УНІАН 2». 

Три з перелічених компаній були зареєстровані 4 вересня – через два дні після того, як Ігорю Коломойському вручили підозру СБУ та БЕБ. Всі ці компанії зареєстровані за адресою офісу «Плюсів» і належать ТОВ «Солюшнс», випливає з даних системи YouСontrol.

Чим цікава ця компанія? Це фактичний власник єдиного супутникового оператора телебаченя Viasat (ТОВ «Віжн ТБ»). Її поточні бенефіціари – СЕО Viasat Світлана Міщенко та гендиректор «1+1» Ярослав Пахольчук. До них власниками були інші менеджери, близько знайомі з бізнесом «Плюсів» – ексдиректор «1+1» Олександр Ткаченко або партнер Коломойського Тимур Міндіч, випливає з даних YouСontrol.

31 жовтня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення надала ліцензії телеканалам «Сонце», «Рада», «Ми – Україна», «Світло», «УНІАН 2», «Віжн 2» та «Віжн 3». Всього за ліцензійний збір три канали, які повʼязані з медіагрупою «1+1», мають сплатити 12 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні