Категорія
Новини
Дата

Центробанк Туреччини підвищив ключову ставку з 17,5% до 25%. Курс ліри відреагував зростанням

Центральний банк Туреччини підвищив ключову процентну ставку відразу на 7,5 процентного пункту, до 25%. Рішення прийнято за підсумками засідання 24 серпня, йдеться в повідомленні регулятора. Курс ліри різко зріс до долара.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Комітет із монетарної політики прийняв рішення про підвищення облікової ставки (ставки аукціону однотижневого РЕПО) з 17,5% до 25%.
  • Таким чином, рівень ставки досягнув максимуму з початку 2004 року. 
  • Центробанк Туреччини підтвердив намір продовжувати посилення грошово-кредитної політики, щоб якнайшвидше задати курс на сповільнення інфляції та стабілізувати інфляційні очікування.
  • Курс турецької ліри зміцнився до долара після підвищення ставки, яке виявилося сильнішим за очікування. Курс долара до ліри на міжнародному ринку Форекс впав на 2,4% і досяг позначки в 26,53 ліри за долар.

Контекст

22 червня ЦБ Туреччини підвищив ключову ставку з 8,5% до 15% річних. Рішення суттєво підвищити ключову ставку стало першим посиленням грошово-кредитної політики з березня 2021 року й першим рішенням після призначення головою ЦБ Хафізе Гайє Еркан.

Її було призначено на посаду на початку червня – через тиждень після перемоги на президентських виборах Реджепа Ердогана. Раніше Еркан займала керівні посади у банках Goldman Sachs і First Republic. 

Експерти очікували, що таке рішення може сигналізувати, що Ердоган відмовиться від старого курсу грошово-кредитної політики, який спровокував рекордну інфляцію та обвал курсу ліри.

На попередньому засіданні 20 липня ставку було підвищено на 2,5 в.п., до 17,5%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні