Категорія
Новини
Дата

Цифровий безвіз. Кабмін ухвалив постанову про електронні довірчі послуги

1 хв читання

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує обов’язковий для зберігання перелік документів, отриманих після надання електронних довірчих послуг. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

Ухвалене рішення наближає українське законодавство до вимог європейських і міжнародних стандартів.

Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного! 

Деталі

  • Постанова також регулює процес передавання повноважень з надання цих послуг, якщо попередній надавач припиняє діяльність. Це має забезпечити приведення у відповідність до Закону «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС, зазначило Мінцифри.
  • Ухвалення документа дасть змогу чітко регулювати надання е-довірчих послуг та наближає українське законодавство до вимог європейських і міжнародних стандартів. А також сприяє запровадженню механізму безперервного надання е-довірчих послуг у разі припинення діяльності окремого надавача, йдеться у коментарі.

Контекст

Електронні довірчі послуги це: створення, перевірка та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки; формування, перевірка й підтвердження чинності сертифіката електронного підпису, печатки, автентифікації вебсайту; формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу; реєстрована електронна доставка; зберігання кваліфікованих електронних підписів, печаток, електронних позначок часу й сертифікатів, пов’язаних з цими послугами.

22 листопада 2022 року уряд прийняв постанову №1311, якою затвердив «Порядок проведення експериментального проєкту щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та Європейським Союзом».

Проєкт має бути реалізований до 20 серпня 2024 року. Очікується, що взаємовизнання електронних підписів спростить отримання певних послуг та ідентифікацію особи для українців, які перебувають за кордоном, а також підписання електронних документів із використанням електронних підписів між українськими й іноземними контрагентами.

У листопаді минулого року Кабмін ухвалив постанову, яка визначає механізм визнання іноземних довірчих послуг в Україні. Її мета – спростити електронну взаємодію українського бізнесу з іноземними партнерами.

Документ, зокрема, дозволяє використовувати кваліфіковані електронні підписи країн ЄС в Україні, а також вносити до Довірчого списку іноземних надавачів електронних довірчих послуг. 

Відтепер громадяни ЄС зможуть підписувати в Україні е-документи своїми е-підписами та надавати електронні довірчі послуги в Україні. Такі зміни спрощують електронну взаємодію з іноземними партнерами, зокрема при веденні бізнесу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд