Зниження цін на пальне продовжиться. Такий прогноз зробив СЕО WOG Андрій Пивоварський в ефірі «Business Breakfast із Володимиром Федоріним».
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- «Я зараз не бачу жодного потенціалу для зростання цін, тільки для падіння», – сказав Пивоварський.
- В Україні ціни на пальне знижуються з січня, ця тенденція продовжиться, додав він.
- Кабмін зараз постійно моніторить запаси нафтопродуктів усіх гравців паливного ринку, сказав СЕО WOG. «Криза минулого року не повториться», – запевнив він.
- Компанія WOG на початок великої війни мала запаси 90 000 т пального. «Це дозволило достатньо комфортно пройти березень», – сказав Пивоварський.
- Які запаси нафтопродуктів WOG має зараз, він не розголошує з міркувань безпеки.
Контекст
До війни Україна імпортувала 70% нафтопродуктів, які споживаються в країні, переважно з Росії, Білорусі та морем. Ці поставки припинилися 24 лютого. Український ринок пального з довоєнним об’ємом близько 1 млн т на місяць залишився без традиційних джерел постачань. Результат – гострий дефіцит та зростання роздрібних цін удвічі від довоєнного рівня. До АЗС вишикувалися кілометрові черги.
Учасники ринку пального знайшли нові логістичні шляхи та налагодили поставки пального до середини літа 2022-го року. Наприкінці року масове використання генераторів підвищило попит на пальне.
З початку 2023 року ціни на пальне почали знижуватися. На заправках бензин А-95 з початку січня подешевшав на 4,71 грн до 47,29 грн, дизпальне – на 7,03 грн до 48,08 грн, автогаз – на 7,19 грн до 22,19 грн, за даними Enkorr.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.