Категорія
Новини
Дата

Ціни на пальне продовжать знижуватись – СЕО WOG Пивоварський

Зниження цін на пальне продовжиться. Такий прогноз зробив СЕО WOG Андрій Пивоварський в ефірі «Business Breakfast із Володимиром Федоріним».

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Я зараз не бачу жодного потенціалу для зростання цін, тільки для падіння», – сказав Пивоварський.
  • В Україні ціни на пальне знижуються з січня, ця тенденція продовжиться, додав він.
  • Кабмін зараз постійно моніторить запаси нафтопродуктів усіх гравців паливного ринку, сказав СЕО WOG. «Криза минулого року не повториться», – запевнив він.
  • Компанія WOG на початок великої війни мала запаси 90 000 т пального. «Це дозволило достатньо комфортно пройти березень», – сказав Пивоварський.
  • Які запаси нафтопродуктів WOG має зараз, він не розголошує з міркувань безпеки.

Контекст

До війни Україна імпортувала 70% нафтопродуктів, які споживаються в країні, переважно з Росії, Білорусі та морем. Ці поставки припинилися 24 лютого. Український ринок пального з довоєнним об’ємом близько 1 млн т на місяць залишився без традиційних джерел постачань. Результат – гострий дефіцит та зростання роздрібних цін удвічі від довоєнного рівня. До АЗС вишикувалися кілометрові черги.

Учасники ринку пального знайшли нові логістичні шляхи та налагодили поставки пального до середини літа 2022-го року. Наприкінці року масове використання генераторів підвищило попит на пальне.

З початку 2023 року ціни на пальне почали знижуватися. На заправках бензин А-95 з початку січня подешевшав на 4,71 грн до 47,29 грн, дизпальне – на 7,03 грн до 48,08 грн, автогаз – на 7,19 грн до 22,19 грн, за даними Enkorr.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні