У тимчасово окупованому Маріуполі почали розпилювати конструкції ММК імені Ілліча на брухт. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Сьогодні над комбінатом піднявся дим. Це визвано початком розпилу крупногабаритного металобрухту, частково зі скрапом (металобрухт разом зі шлаком). Фактично, на очищеній та розмінованій території почали вирізати завод на металобрухт», – написав він.
- За словами Андрющенка, окупанти продовжують обіцяти місцевим, що завод відновлять.
Контекст
Бої за Маріуполь, де є два найбільші металургійні заводи «Метінвесту», яким володіє Рінат Ахметов, – «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча – почалися на другий день повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. «Метінвест» зупинив роботу цих заводів на день раніше.
«Азовсталь» та ММК ім. Ілліча у 2021 році виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи, за даними компанії. Загалом металургійний сектор забезпечував близько 80% доходів «Метінвесту».
Війна та втрата цих активів суттєво вдарила по капіталізації. Напередодні російського вторгнення Forbes оцінював «Метінвест» у $11,4 млрд.
У СКМ повідомили, що обовʼязково предʼявлять претензії РФ із вимогою відшкодувати всі збитки, завдані російською воєнною агресією.
Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію Ріната Ахметова. Від початку війни його статки впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а в липні – лише в $4,9 млрд. Головний скарб бізнес-імперії «Метінвест» втратив 2/3 оцінкової вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.