Категорія
Новини
Дата

У Сенаті США заблокували законопроєкт про безпеку кордонів і $60 млрд для України

Республіканці у Сенаті США заблокували двопартійний законопроєкт щодо зміцнення безпеки кордонів, над яким велися переговори протягом кількох місяців, пише «Голос Америки». Однак вони заявили, що все ще можуть окремо схвалити допомогу Україні та Ізраїлю.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Сенат не зміг схвалити двопартійний пакет на $118 млрд, що передбачає посилення імміграційного законодавства, допомогу Україні у боротьбі з російським вторгненням та підтримку Ізраїлю у війні з ХАМАС.
  • Голоси розподілилися в основному за партійною лінією: 49 проти 50. Для просування законопроєкту потрібно 60 голосів.
  • Протягом місяців республіканці наполягали на тому, що будь-яка додаткова допомога двом союзникам США також повинна включати проблему стрімкого зростання нелегальної імміграції на кордоні США та Мексики, що є важливим питанням для виборців.
  • Однак багато республіканців відразу відкинули законопроєкт, коли він був представлений у неділю, незважаючи на те, що він містив багато їхніх пріоритетів. Колишній президент Дональд Трамп закликав їх відкинути будь-який компроміс, оскільки він веде кампанію за пост президента на виборах у листопаді.
  • Тим не менш, провал голосування за законопроєкт залишив відкритою можливість Конгресу все ж таки надати необхідну допомогу своїм союзникам. Очікувалося, що того ж дня Сенат проголосує за пакет на суму $96 млрд, який виключає імміграційні положення, але зберігає іноземну допомогу.
  • Але натомість лідери Сенату на кілька годин відклали дії, оскільки республіканці намагалися домовитися за зачиненими дверима про набір поправок, які могли б відродити дебати про кордон і змінити положення щодо допомоги Україні та Ізраїлю.

Контекст

Республіканці та демократи в Конгресі кілька місяців обговорюють запит президента Джо Байдена про виділення мільярдів доларів допомоги Україні й Ізраїлю, а також на потреби безпеки США в Індо-Тихоокеанському регіоні, та міжнародної гуманітарної допомоги.

На Капітолійському пагорбі республіканці наполягають не лише на нових політичних рішеннях для мексиканського кордону, а й дедалі частіше ставлять під сумнів подальшу підтримку України.

Два запити Білого дому до Конгресу про прийняття законопроєктів досі не підтримані, і настрої стають усе більш напруженими.

6 грудня у Сенаті США заблокований законопроєкт, який передбачав виділення мільярдів доларів на нову військову допомогу Україні та Ізраїлю. За результатами голосування 49 сенаторів були «за» та 51 – «проти». Відповідно, законопроєкт про фінансування на суму $110,5 млрд не отримав 60 голосів, необхідних для початку дебатів у Сенаті. Республіканці наполягали на своїх вимогах вжити жорсткіших заходів щодо контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.

14 грудня Палата представників США проголосувала за законопроєкт про оборонну політику, який передбачає рекордні $886 млрд видатків, а також допомогу Україні на $300 млн.

4 лютого сенатори США оприлюднили двопартійний законопроєкт на $118 млрд, який передбачає фінансування охорони кордонів США, військову допомогу Україні, Ізраїлю та іншим союзникам США. За словами посла України в США Оксани Маркарової, законопроєкт передбачає асигнування у розмірі $60 млрд в частині допомоги Україні. Основна частина пакету – оборонні видатки ($50,43 млрд).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні