Керуючий майном підсанкційного російського мільярдера Петра Авена погодився виплатити понад 750 000 фунтів стерлінгів ($963 260), аби покласти край майже дворічному розслідуванню британської поліції за фактом ухилення від санкцій, пише Bloomberg.
Рішення означає першу конфіскацію коштів російського бізнесмена у Великій Британії. Раніше Національне агентство боротьби зі злочинністю (NCA) вимагало через суд конфіскувати у Авена 1,2 млн фунтів стерлінгів.
Ключові факти
- Тисячі фунтів стерлінгів готівкою, вилучені в особняку Авена за межами Лондона, також було передано відповідно до законодавства про «доходи від злочинної діяльності», заявила у лондонському суді Аннабель Дарлоу, адвокат NCA.
- NCA звинуватило Авена в тому, що він є «прокремлівським олігархом», проте його адвокати відкинули це звинувачення.
- Мільярдер окремо домагається скасування санкцій Великої Британії проти нього. Особисті переконання Авена ставлять його у «становище опозиції до нинішнього режиму», заявляв адвокат Хʼюго Кіт у Вестмінстерському магістратському суді.
- «Перша успішна конфіскація NCA коштів, отриманих під час розслідування доходів від імовірного ухилення від санкцій, є важливою віхою, яка має підштовхнути до більш амбітних дій щодо забезпечення дотримання санкцій у майбутньому», – заявив старший радник із питань прав людини в Spotlight on Corruption Джеймс Болтон-Джонс.
- Згідно з ухвалою суду, гроші, що зберігалися на банківських рахунках у HSBC Holdings Plc і Monzo Bank Ltd., були конфісковані після того, як дружина Авена та його команда з управління майном визнали, що ці кошти «або є майном, що підлягає поверненню, або призначалися для використання з протиправною метою».
- Як раніше заявляли юристи NCA, у самого Авена немає банківського рахунку у Великій Британії, але його підозрюють у використанні рахунків дружини та компаній з управління майном як особистої «скарбнички» для фінансування свого способу життя.
- Розслідування було зосереджено на виведенні близько 3,7 млн фунтів стерлінгів з австрійського трасту до Великої Британії за кілька годин до введення європейських санкцій.
Контекст
Петро Авен та його партнер по «Альфа‑Груп» Михайло Фрідман потрапили під санкції ЄС за ймовірні зв’язки з адміністрацією Путіна ще з 28 лютого 2022-го. Бізнесмени оскаржували твердження про ці звʼязки в Європейському суді. У березні 2022 року санкції проти Авена і Фрідмана запровадила Велика Британія, де вони мешкають.
Україна наклала санкції на акціонерів «Альфи» восени 2022-го.
У серпні 2023 року Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США внесло до санкційного списку бізнесменів Фрідмана та Авена,
У квітні вони здобули часткову перемогу в ЄС, коли суд погодився, що бізнесменів було внесено до санкційного списку без достатніх обґрунтувань. «Ступінь [їхньої] близькості» з Володимиром Путіним не свідчить, що вони підтримували його політику щодо України або надавали «матеріальну або фінансову підтримку особам, відповідальним за анексію Криму або дестабілізацію України», – йшлося в рішенні суду. Проте це рішення стосувалося періоду з лютого 2022 року по березень 2023 року, тож бізнесмени залишилися під запровадженими пізніше додатковими санкціями.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.