Категорія
Новини
Дата

Україна у січні експортувала рекордні 12 млн т продукції. Це найбільший показник з початку вторгнення РФ

1 хв читання

У січні Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – 12 млн т продукції, повідомляє Міністерство економіки. З них 8,7 млн т було вивезено морським транспортом.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За словами віцепрем’єра-міністра економіки Юлії Свириденко, Україна дуже близька до виходу на довоєнні фізичні обсяги експорту. 
  • «У січні 2024 року Україна експортувала 12 млн т продукції. Це лише на 2 млн т менше, аніж в довоєнному січні 2022-го», – зазначила Свириденко.
  • Також у січні вперше до експортних операцій було залучене судно, застраховане від воєнних ризиків по страховці UNITY, створеній урядом спільно з партнерами.
  • Вартість страховки вказаного судна склала 0,75% від вартості судна, що значно дешевше, ніж під час дії BCGI.
  • Міністр економіки повідомила, що нормалізація страхового ринку в торгівлі є основним елементом відновлення експорту продукції з доданою вартістю. 
  • «Наша мета вийти не лише на довоєнні обсяги експорту, а й на більший виторг. Це стане можливим, коли українські експортери зможуть вільно відправляти морем контейнери», – сказала Свириденко.

Контекст

За підсумками 2023 року Україна наростила обсяги експорту на 112 000 т, до майже 100 млн т товарів. Водночас у вартісному вимірі показник впав на 18,7%, до $35,8 млрд.

Програма страхування суден Unity, яку уряд реалізує спільно з Marsh McLennan та пулом страхових компаній на чолі з ASCOT, покликана здешевити страхування морських перевезень зерна й інших важливих продовольчих товарів у територіальних водах України.  

Загальний обсяг покриття за програмою становить $50 млн. За підрахунками, запропонований механізм страхування дозволить здешевити вартість страхування зерна в середньому приблизно на 2,5 п.п. від вартості страхового тарифу, що у свою чергу дасть змогу зернотрейдерам зекономити близько 100-140 грн на 1 т вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це має додатково принести до 4 млрд грн. Україна розраховує, що подібні страхові інструменти будуть розширені й на інші види експорту.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні