Категорія
Новини
Дата

Українське Дунайське пароплавство виграло тендер одного з найбільших металургійних виробників у Європі

Українське Дунайське пароплавство виграло тендер одного з найбільших європейських металургійних виробників HBIS Serbia на перевезення понад 500 000 т вантажу, йдеться у повідомленні УДП. Контракт забезпечує флот пароплавства роботою протягом всього року.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, тендер проводився серед провідних судноплавних компаній Дунаю.
  • «Перемога УДП ще раз засвідчила: інвестиції у будівництво/модернізацію флоту абсолютно економічно виправдані – роботи на Дунаї більше ніж вистачає. Тому цього року усі зусилля концентруємо у цьому напрямі» – зазначив генеральний директор УДП Дмитро Москаленко.
  • За його словами, пароплавство провело значну роботу і переконало партнерів прийняти вигідні для УДП умови. «Наші партнери також не виключають можливості збільшення обсягів перевезень», – додав очільник підприємства.

Контекст

Через війну українські порти на Дунаї збільшили кількість вантажовідправлень у чотири рази, казав заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков. За даними Мінагрополітики, у травні на них припадало 24% експорту.

Влітку російський «Газпром» через сербську компанію NIS Gazprom Neft намагався заблокувати прохід українських суден на Дунаї, компанії вдалося отримати досудове рішення про арешт флоту. Ініціатором позову і арешту суден виступила місцева компанія NIS Gazprom Neft, яка раніше займалася бункеруванням флоту УДП. Ще до початку вторгнення Росії в Україну у пароплавства виникла заборгованість перед постачальником. Тоді компанія розглядала цю заборгованість як поточну та не мала жодних претензій щодо її погашення.

В УДП планували вимагати компенсацію від NIS Gazprom Neft за завдані збитки, пов’язані з простоєм флоту, а також ініціювали розслідування умов закупівлі палива у NIS Gazprom Neft за минулого керівництва УДП через ознаки того, що поставка відбувалася за завищеними цінами.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні