Український коридор. Майже 470 суден експортували 15 млн т вантажів із портів Великої Одеси /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Український коридор. Майже 470 суден експортували 15 млн т вантажів із портів Великої Одеси

1 хв читання

Getty Images

Через український коридор за п'ять місяців було експортовано майже 15 млн т вантажів, повідомив віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. З них 10 млн т – агропродукція.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • За даними Мінвідновлення, за пʼять місяців роботи коридору до українських портів під завантаження зайшло 469 нових суден.
  • Наразі 39 суден завантажуються в портах Одеса, Чорноморськ, Південний, ще 83 судна підтвердили готовність зайти до портів та експортувати 2,4 млн т вантажів.

Контекст

У серпні, після виходу РФ із «зернової угоди», Україна запропонувала судновласникам новий морський маршрут вздовж східного берега Чорного моря. Тоді українські порти успішно покинули п’ять суден, заблоковані в Україні від початку російського вторгнення.

Віра судновласників у новий маршрут зростала пропорційно ударам України по флоту та морських базах РФ. Спершу вони остерігалися використовувати альтернативний маршрут – Росія обіцяла розглядати цивільні кораблі як військові та бити по них. 

14 листопада Україна разом із британським урядом та пулом страхових компаній, серед яких провідні Marsh McLennan та Lloyd’s of London, створила спеціальний фонд страхування суден на $50 млн. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні