Категорія
Новини
Дата

«Укрпошта» підвищує тарифи на відправлення з 1 липня

Національний поштовий оператор «Укрпошта» з 1 липня підвищує тарифи на відправлення, йдеться у пресрелізі. Перегляд вартості відбувся для послуг «Укрпошта Стандарт» в межах України в середньому на 14% та в межах області – на 13%. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, нові тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку мали вступити в дію з 1 грудня 2021 року, але вони почнуть діяти з 1 липня.
  • «Перегляд тарифів викликаний передусім збільшенням логістичних витрат на доставку. Проте навіть після перегляду вартості тарифи «Укрпошти» залишають нижчими порівняно з конкурентами», – повідомили у підприємстві.
  • Зокрема, відправлення вагою до 1 кг в межах України, яке раніше коштувало 31 грн, після перегляду тарифів буде коштувати 35 грн, а доставка посилки вагою до 15 кг – 75 грн порівняно з 65 грн до перегляду тарифів.
  • За новими тарифами з 1 липня будуть доставлятися відправлення «Укрпошта Експрес» – підвищення складе в середньому 14% для пересилання в межах області та 16% для пересилання в межах України. Раніше посилка до 1 кг по Україні коштувала 39 грн, а з 1 липня – 45 грн.
  • На 14% зросте вартість послуги «Документи».
  • Вартість міжнародних відправлень залишається незмінною.

Контекст

«Укрпошта» закінчила 2022 рік з чистим доходом від реалізації товарів і послуг у сумі 10,3 млрд грн, що на 7,7% менше порівняно з показником 2021-го.

За результатами 2022 року компанії поки не вдалося компенсувати збитки і повернутися до позитивного показника EBITDA. «Укрпошта» закінчила 2022 рік з фактичним збитком у розмірі 1,25 млрд грн, з яких 216,9 млн грн – збитки, отримані внаслідок втрачених активів на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Донецької та Луганської областей, та 402,1 млн грн – через збитки від курсових різниць внаслідок коливань курсу валют.

У 2022-му обсяги внутрішніх та експортних посилок залишились на рівні минулого року. Доходи від торгівлі зросли на 41,9% проти 2021-го. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні