Категорія
Новини
Дата

«Укрпошта» підвищує тарифи на відправлення з 1 липня

Національний поштовий оператор «Укрпошта» з 1 липня підвищує тарифи на відправлення, йдеться у пресрелізі. Перегляд вартості відбувся для послуг «Укрпошта Стандарт» в межах України в середньому на 14% та в межах області – на 13%. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, нові тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку мали вступити в дію з 1 грудня 2021 року, але вони почнуть діяти з 1 липня.
  • «Перегляд тарифів викликаний передусім збільшенням логістичних витрат на доставку. Проте навіть після перегляду вартості тарифи «Укрпошти» залишають нижчими порівняно з конкурентами», – повідомили у підприємстві.
  • Зокрема, відправлення вагою до 1 кг в межах України, яке раніше коштувало 31 грн, після перегляду тарифів буде коштувати 35 грн, а доставка посилки вагою до 15 кг – 75 грн порівняно з 65 грн до перегляду тарифів.
  • За новими тарифами з 1 липня будуть доставлятися відправлення «Укрпошта Експрес» – підвищення складе в середньому 14% для пересилання в межах області та 16% для пересилання в межах України. Раніше посилка до 1 кг по Україні коштувала 39 грн, а з 1 липня – 45 грн.
  • На 14% зросте вартість послуги «Документи».
  • Вартість міжнародних відправлень залишається незмінною.

Контекст

«Укрпошта» закінчила 2022 рік з чистим доходом від реалізації товарів і послуг у сумі 10,3 млрд грн, що на 7,7% менше порівняно з показником 2021-го.

За результатами 2022 року компанії поки не вдалося компенсувати збитки і повернутися до позитивного показника EBITDA. «Укрпошта» закінчила 2022 рік з фактичним збитком у розмірі 1,25 млрд грн, з яких 216,9 млн грн – збитки, отримані внаслідок втрачених активів на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Донецької та Луганської областей, та 402,1 млн грн – через збитки від курсових різниць внаслідок коливань курсу валют.

У 2022-му обсяги внутрішніх та експортних посилок залишились на рівні минулого року. Доходи від торгівлі зросли на 41,9% проти 2021-го. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні