Категорія
Новини
Дата

У НАТО Україну хочуть бачити 89% українців – опитування КМІС

Зараз 89% українців хочуть бачити Україну в НАТО, причому у всіх регіонах абсолютна більшість підтримують такий крок: від 79% на Сході до 93% на Заході. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 26 травня − 5 червня.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Лише для 18% опитаних прийнятно буде відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% така ціна є неприйнятною, зазначається у повідомленні КМІС. У регіональному вимірі також спостерігається консенсусний погляд: від 67% на Сході до 81% на Заході вважають таку поступку неприйнятною для встановлення миру.
  • У травні 2022 року 39% опитаних наполягали на лише вступу до НАТО, а 42% вважали прийнятним отримати замість цього «безпекові гарантії». До травня 2023 року громадська думка помітно змінилася – до 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО. Водночас до 29% знизилася частка тих, для кого прийнятними будуть «безпекові гарантії». У всіх регіонах переважають ті, хто наполяганні на вступі до НАТО.
  • Опитування КМІС проводилося протягом 26 травня – 5 червня 2023 року методом телефонних інтерв’ю. Загалом проведено 1029 інтерв’ю з дорослими мешканцями підконтрольних Україні територій. Похибка за звичайних обставин не перевищує 3,4%.

Контекст

У Вільнюсі на 11–12 липня запланований саміт НАТО. Україна очікує отримати на саміті чіткі та конкретні гарантії безпеки та її майбутнього членства в Альянсі.

5 липня президент Литви Гітанас Науседа наголосив, що, попри інтенсивні дискусії між країнами-членами НАТО, на саміті держави-учасниці блоку зможуть домовитися про такі зобовʼязання перед Україною, які не розчарують Київ. 

Минулого тижня президент Володимир Зеленський заявив, що підсумком саміту ідеальним було б запрошення України до Альянсу. Він додав, що Україна розуміє, що можуть бути складнощі в отриманні обʼєднаної підтримки всіх партнерів Альянсу.

За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, на саміті у Вільнюсі будуть ухвалені рішення, які «зроблять Україну ще сильнішою» і наблизять її до Альянсу.

За даними джерел Politico, країни НАТО перед самітом у Вільнюсі ведуть «гарячкові» переговори щодо гарантій безпеки для України. Лідери Альянсу намагаються «в останню хвилину» підготувати декларацію до початку саміту, який відбудеться 11-12 липня.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні