Категорія
Новини
Дата

В Україні арештували корпоративні права великого хімпідприємства на 2,3 млрд грн

Суд наклав арешт на корпоративні права одного з найбільших в Україні виробників органічних хімічних речовин на загальну суму 2,3 млрд грн, а також на 35 об’єктів нерухомості цього підприємства. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

Ключові факти

  • За даними слідства, підприємство повʼязане з російськими компаніями. Службових осіб підприємства підозрюють в ухиленні упродовж 2017–2022 років від сплати податків на суму понад 3 млрд грн. 
  • Згадані особи, заявляє слідство, протиправно перерахували на користь юридичної особи-нерезидента, підконтрольної російській нафтовій компанії, понад 5 млрд грн для їх легалізації.
  • Досудове розслідування здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України.

Контекст

1 квітня Верховна Рада ухвалила порядок націоналізації майна, що належить громадянам РФ та будь-яким фізичним та юридичним особам, які публічно заперечують російсько-українську війну.

На початку липня у Вінницькій області арештовані активи російської компанії на більше ніж 2 млрд грн. Компанія, яку контролює російський бізнесмен і член партії «Единая Россия», намагалася вивести свої активи від початку повномасштабного вторгнення РФ. За даними Forbes, йдеться про бізнесмена Володимира Плесовських і підприємство «Вінницяпобутхім» – виробника ТМ «Ушастий нянь».

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні