Категорія
Новини
Дата

В Україні достроково вивели з ремонту енергоблок АЕС. Це дасть змогу уникнути відключень світла

1 хв читання

В Україні достроково з планового ремонту вийшов ще один атомний блок, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики. Блок додасть 1000 МВт потужності та посилить стабільність енергосистеми і дасть змогу не застосовувати обмеження енергопостачання.

Наразі атомна генерація забезпечує близько 60% споживання електроенергії.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Ключові факти

  • Зокрема, 23 серпня після планового ремонту і перезавантаження ядерного палива до енергосистеми підключили ще один атомний блок.
  • «Його підключення допоможе збалансувати енергосистему країни та уникнути обмежень електроенергії», – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.
  • За словами міністра, вихід із планового ремонту й обслуговування чергового атомного блоку хоч і відбулися достроково, але з дотриманням усіх безпекових норм.

Контекст

Наприкінці липня атомники змогли на два тижні раніше запланованих термінів завершити ремонти двох атомних блоків і підключити їх до енергосистеми. Це мало суттєвий позитивний вплив на зменшення наявного дефіциту в енергосистемі.

Енергосистема України все ще відновлюється після восьми масованих атак росіян. Зокрема, з березня Росія завдає масованих ударів по українській енергетиці. З ладу виведено понад 90% українських ТЕС, понад 45% гідрогенерації. Загалом Україна втратила близько 9000 МВт потужностей, за даними Міненерго. Під час минулої зими максимальна потужність енергосистеми досягала 18 000 МВт, зараз – менше 10 000 МВт.

Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму €56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять €50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд