Категорія
Новини
Дата

В Україні відкрили нове родовище газу з прогнозованими запасами в 1 млрд кубометрів

Компанія «Укргазвидобування» (входить до групи «Нафтогаз») відкрила нове родовище газу. Його запаси можуть сягати мільярда кубометрів, йдеться у пресрелізі НАК «Нафтогаз України».

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Нафтогазова ділянка вивчалася «з нуля», родовище на ній було відкрите свердловиною глибиною майже 4000 м, зазначається у повідомленні. 
  • Перед бурінням фахівці провели 3D сейсморозвідувальне дослідження. Як наголосили в компанії, отримана геологічна інформація свідчить про те, що запаси нового родовища можуть сягати 1 млрд кубометрів газу.
  • «Це не перше відкриття нових вуглеводневих покладів за цей рік. Нарощуючи запаси, ми створюємо перспективу для сталого зростання видобутку газу», – прокоментував т.в.о. гендиректора АТ «Укргазвидобування» Олег Толмачев.
  • Він додав, що компанія продовжить програму геологічної розвідки на цьому родовищі та планує тут буріння нових свердловин.

Контекст

Торік компанія «Укргазвидобування» пробурила 47 нових свердловин. Цей показник практично не відрізняється від довоєнного. Газовикам вдалося досягти рекордних показників буріння, заявили у компанії. У жовтні 2022-го буровий підрозділ «Укргазвидобування» – «Укрбургаз» – встановив рекорд із місячної проходки буріння – 30 505 м.

«Нафтогаз» планував у 2023-му збільшити видобуток газу на 1 млрд кубометрів – до 13,5 млрд кубів, сказав в інтервʼю Forbes голова НАК Олексій Чернишов. За його словами, разом зі збільшенням видобутку приватними видобувниками це дасть змогу Україні відмовитися від імпорту газу. 

Нещодавно «Нафтогаз» запустив у роботу дві високодебітні свердловини, які сумарно дають понад 430 000 куб. м газу на добу.

На початку липня «Укргазвидобування» завершило буріння нової розвідувальної свердловини глибиною 6600 м, яка стала найглибшою в історії компанії. Її дебіт сягнув високого показника – 150 000 куб. м.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні