Категорія
Новини
Дата

В Україні засіяно 75% від торішніх площ. Шмигаль назвав головні виклики перед збором урожаю

Україна успішно провела найскладнішу в історії посівну кампанію, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль у Telegram. За даними Мінагрополітики, засіяно 75% від торішніх площ. Очільник уряду анонсував підготовку до збору врожаю.

Ключові факти

  • «Тепер починаємо підготовку до збору врожаю. І розуміємо основні виклики, які стоять зараз перед аграріями», – зазначив прем'єр.
  • Мінінфраструктури пропрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Шмигаль нагадав, що через блокування Росією українських портів в Україні залишається 23,5 млн т зернових та олійних культур.
  • Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, враховуючи міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги для зберігання на 10–15 млн т.
  • Премʼєр-міністр доручив профільним міністерствам та військово-цивільним адміністраціям забезпечити необхідну кількість дизельного пального на сезон збору врожаю.
  • Уряд вжив усіх заходів, щоб успішно провести найскладнішу в історії посівну кампанію. Тепер маємо не менш успішно провести жнива та збір урожаю, додав Шмигаль.
  • У межах програми пільгових кредитів «5-7-9» для підтримки аграріїв банки видали 38,5 млрд грн. З них 24 млрд грн – за програмою державних портфельних гарантій.

Контекст

Україна цього сезону засіє орієнтовно 14,2 млн га сільгоспземель, що становить 80% від торішнього показника в 16,9 млн га, заявляв раніше прем’єр Шмигаль. За даними розвідки Великої Британії, урожай зернових в Україні в 2022 році, ймовірно, буде на 20% нижчим, ніж торік. Причина – скорочення посівних площ через російське вторгнення.

Україна за сумарною площею посівів цього сезону відстає від торішніх на 20–30%, повідомив на початку травня міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Крім військового вторгнення РФ, на перебіг посівної негативно впливає низка факторів, насамперед логістичних, зазначав Сольський.

Матеріали по темі