Банк Англії розглядає плани щодо примусу більшої кількості міжнародних банків до створення дочірніх компаній у Великій Британії, пише Financial Times із посиланням на джерела. За їхніми словами, регулятор розглядає цей план у рамках перевірки різкого краху Silicon Valley Bank цього року.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Зазначається, що у разі ухвалення змін місцевим регулюючим органам легше бути захопити контроль над дочірніми компаніями, такими як SVB у Лондоні, у разі банкротства.
- Водночас примус більшої кількості банків до створення таких підрозділів, ймовірно, буде непопулярним у галузі, оскільки повноцінні дочірні компанії коштують дорожче, ніж просто утримання філій у Великій Британії.
- «Можливість використовувати філіальні структури є важливою частиною того, що робить Лондон успішним і повʼязаним міжнародним фінансовим центром», – сказав Джайлс Френч, виконавчий директор Асоціації іноземних банків, яка представляє близько 200 іноземних банків, що ведуть бізнес у Великій Британії.
- Він додав, що будь-яку зміну необхідно буде «ретельно оцінити, щоб вона не заважала міжнародним банкам працювати у Великій Британії та надавати необхідну ліквідність та капітал».
Контекст
Голова регулюючого підрозділу Банку Англії Сем Вудс заявив у березні, що у Великій Британії є понад 150 відділень з активами на суму близько £6,3 трлн. Згідно зі звітами Банку Англії, станом на червень такими філіями були ABN Amro, Korea Development Bank та CaixaBank.
Наразі підхід Банку Англії передбачає, що банки з роздрібними депозитами у розмірі £100 млн і «транзакційними депозитами малих компаній» повинні створити дочірній підрозділ.
Керівництво Банку Англії також вказує на те, що якщо у фінустанови понад 5000 роздрібних клієнтів і клієнтів з числа малих компаній, йому також може знадобитися створити дочірню компанію. Однак він додає, що ці граничні значення не є «жорсткими» і «можуть відрізнятися залежно від фірми».
Джерела розповіли FT, що крах SVB спонукав Банк Англії переглянути ці порогові значення. Компанія SVB, що базується в Лондоні, стала дочірньою за шість місяців до банкрутства її материнської компанії, що дало змогу Банку Англії захопити контроль над британським підрозділом, коли він зіткнувся з труднощами.
На той час у SVB були депозити на суму майже £9 млрд, які в основному належали корпоративним клієнтам. Уряд швидко організував продаж HSBC за £1, забезпечивши повне покриття депозитів британських технологічних компаній та інших груп, які залежать від банку.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.