Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) через війну рекомендувала Україні відтермінувати імплементацію закону про олігархів. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська, який брав участь у засіданні комісії.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- За словами міністра юстиції, Україні радять відкласти впровадження закону, «тому що війна істотно змінює баланс сил в Україні та значно зменшує вплив олігархів». «І це як руйнування їхніх підприємств, так і функціонування органів державної влади під час війни», – сказав Малюська.
- Він зазначив, що оцінити належним чином вплив закону про олігархів на політичну і правову систему вкрай складно.
- Малюська наголосив, що пауза в імплементації закону буде недовгою. За його словами, Україна та Венеціанська комісія повернуться до цієї теми після перемоги у війні, «якщо до того часу олігархи не стануть звичайними порядними бізнесменами».
- «Війна творить чудеса з політиками, і будемо сподіватися, що створить чудеса з олігархами», – зазначив міністр.
- Малюська нагадав, що імплементація закону про олігархів є однією із семи рекомендацій Єврокомісії, виконання яких необхідне для початку переговорів щодо вступу України до ЄС.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Верховна Рада ухвалила закон про олігархів, який передбачає створення спеціального реєстру, у вересні 2021 року. Зокрема, особам із цього списку закон забороняє фінансувати політичні партії, мати вплив на ЗМІ, брати участь у великій приватизації, а також зобов’язує подавати спеціальну декларацію.
У РНБО планували визначити перших олігархів до кінця травня 2022 року. На початку червня голова НАЗК Олександр Новіков в інтервʼю Forbes заявив, що через війну ідея створення реєстру олігархів втратила актуальність. Проте 29 червня президент Володимир Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів, яке затвердила РНБО.
У липні минулого року найбагатша людина України – Рінат Ахметов – повідомив, що його компанія SCM виходить із медійного бізнесу. Причиною він назвав закон про олігархів.
Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що в Україні під ознаки олігархів потрапляє 86 осіб. Пізніше він уточнив, що цих осіб вибрали лише за одним із критеріїв, але не назвав, за яким саме.


Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.