Верховна Рада може повернутися до розгляду законопроєкту про перерозподіл військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного в повторному другому читанні на початку листопада. Про це повідомив на брифінгу голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев, пише «Укрінформ».
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- «Ми вважаємо, що перерозподіл військового ПДФО справедливий. Вважаємо, що дискусія щодо того, чи залишати військовий ПДФО органам місцевого самоврядування, чи віддавати його на війну, сьогодні абсолютно безглузда. Усе має йти на війну», – сказав Гетманцев.
- Він наголосив, що Верховна Рада відправила законопроєкт про перерозподіл військового ПДФО на повторне друге читання зі скороченими строками підготовки.
- «Я думаю, що ми ухвалимо цей законопроєкт (у повторному другому читанні, – Ред.) на початку листопада», – додав голова профільного комітету.
Контекст
20 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових із місцевих бюджетів у держбюджет.
На початку жовтня Комітет з питань бюджету доопрацював законопроєкт №10037.
До другого читання документ зазнав значних змін:
- «Звичайний ПДФО» залишається в громадах в обсязі 64%.
- Не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств із виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення.
- У 2024 році реверс не вилучається з усіх громад. Йдеться про вилучення з місцевих бюджетів певних коштів на користь держбюджету, а потім перерозподіл цих коштів серед менш спроможних громад.
- У 2024-му всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями.
- Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, крім пункту про вилучення «військового ПДФО», який застосовується в 1 жовтня 2023-го.
- Села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном (зараз тільки міські громади можуть здійснювати).
- Залишки на рахунках органів місцевого самоврядування можна буде використовувати також на лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії.
17 жовтня парламент не зміг ухвалити відповідну законодавчу ініціативу в другому читанні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.