Категорія
Новини
Дата

Верховна Рада звільнила Чернишова з поста голови Мінрегіона

Верховна Рада підтримала відставку міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. За таке рішення проголосували 279 народних депутатів.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Вчора ввечері до парламенту надійшла заява Чернишова про відставку. Сьогодні зранку профільний комітет Верховної Ради рекомендував підтримати заяву Чернишова.
  • Напередодні він у Facebook подякував всім, хто «два з половиною роки працював разом у Мінрегіоні, усім, з ким спільно досягли результатів, за які не соромно».

Контекст

Серія кадрових перестановок серед українських топпосадовців розпочалася зі звільнення СЕО НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка, яке Кабмін затвердив 1 листопада. Нового очільника «Нафтогазу» буде призначено протягом двох тижнів, кажуть Forbes співрозмовники в керівництві партії «Слуга народу» та Офісі президента (ОП).

Головний претендент – чинний очільник Міністерства розвитку громад та територій (раніше – Мінрегіонбуд) Олексій Чернишов. Ймовірно, парламент голосуватиме за його звільнення з уряду та призначення у «Нафтогаз» наступного пленарного тижня.

Далі Мінгромад обʼєднають із Міністерством інфраструктури Олександра Кубракова, кажуть два співрозмовники Forbes в Офісі президента та Кабміні. Кубраков очолить весь напрям та, ймовірно, отримає статус віцепремʼєра.

Чернишов очолює Мінгромад із березня 2020 року. До цього (з жовтня 2019-го по березень 2020-го) він очолював Київську обласну державну адміністрацію. У 2017–2019 роках був головою наглядової ради Українського клубу нерухомості URE Club.

У Чернишова добрі взаємини з Єрмаком та Зеленським, каже на правах анонімності один із близьких до ОП співрозмовників. «Головна перевага Чернишова – він неконфліктний та вміє знайти з кожним спільну мову», – каже співрозмовник. Чернишов разом зі Шмигалем та міністром фінансів Сергієм Марченком представляли Україну на нещодавній конференції донорів у Берліні. Також він брав участь в оцінці збитків, завданих Україні РФ.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні