Категорія
Новини
Дата

Верховна Рада звільнила імпорт від ПДВ та мита

Верховна Рада звільнила від мита та податку на додану вартість (ПДВ) імпорт товарів, що ввозяться підприємствами. Законопроєкт №7190 ухвалено на засіданні 24 березня.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Закон передбачає звільнення від мита товарів, що ввозяться в Україну, та звільнення від ПДВ операцій із ввезення товарів платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. Передбачається також спрощення процедур митного оформлення таких товарів.
  • Звільнено від акцизного податку та ПДВ ввезення транспортних засобів суб’єктами спрощеної системи.
  • Закон звільняє від митних платежів транспортні засоби, що ввозяться громадянами.
  • Передбачається також, що за рішенням Кабміну можна протягом періоду воєнного стану ввозити окремі категорії товарів без подання митникам дозвільних документів.
  • Продовжено з трьох до шести місяців термін, протягом якого після війни необхідно подати звітність, яка не була подана.
  • Звільняється від податку на житлову нерухомість, розташовану на територіях бойових дій, за 2021 та 2022 роки.

Контекст

Раніше президент Зеленський пообіцяв максимальну дерегуляцію бізнесу і закликав відновлювати підприємницьку діяльність там, де немає бойових дій. 

Верховна Рада вже ухвалила закон, який передбачає податкові стимули для бізнесу на час війни.

Прямі поточні втрати малого та середнього бізнесу в Україні за перші два тижні війни склали $30–60 млрд, йдеться в дослідженні українського бізнесу під час військових дій, яке провели Advanter Group та Ліга ділових клубів України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні