Касаційний адміністративний суд Верховного суду відмовився відкрити касаційне провадження на рішення Шостого апеляційного адмінсуду про анулювання спецдозволу «Укрнафтобуріння» на Сахалінському родовищі. Про це йдеться у рішенні суду, яке є в розпорядженні Forbes. Тепер Держгеонадра зможуть оголосити відкритий аукціон на видобуток на Сахалінському родовищі або передати частину родовища власнику ліцензій на суміжні ділянки – компаніям Миколи Злочевського.
Ключові факти
- Суд не побачив підстав для відкриття касаційного провадження. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає, йдеться у документі.
- Рішення Шостого апеляційного суду оскаржили у касаційному порядку «Укрнафтобуріння», АРМА, а також JKX Ukraine, якій належить 10% «Укрнафтобуріння».
- Тепер Держгеонадра зможуть оголосити відкритий аукціон на видобуток на Сахалінському родовищі або передати частину родовища власнику ліцензій на суміжні ділянки – компаніям Миколи Злочевського, йдеться у статті Forbes.
- Верховний Суд відмовив «Укрнафтобуріння» у доступі до правосуддя, повідомила пресслужба компанії.
- «Укрнафта» підтримує позицію «Укрнафтобуріння» і вважає необґрунтованими мотиви Верховного суду. За даними компанії, практика Верховного суду свідчить про можливість касаційного перегляду постанови апеляційного суду з таких питань.
Контекст
«Укрнафтобуріння» була другою за обсягами видобутку газу серед приватних компаній. Головною цінністю «Укрнафтобуріння» був спецдозвіл на розробку Сахалінського родовища у Харківській області з одними з найбільших у країні розвіданими запасами у 15 млрд кубометрів.
7 квітня 2023-го Печерський суд наклав арешт на корпоративні права газовидобувної компанії «Укрнафтобуріння», а за пʼять днів їх вже передали АРМА. Наприкінці січня Антимонопольний комітет дозволив передачу «Укрнафтобуріння» в управління державній «Укрнафті».
Шостий апеляційний адмінсуд 28 листопада ухвалив рішення про анулювання спецдозволу для «Укрнафтобуріння» на видобуток на Сахалінському родовищі. Компанія з 1 грудня зупинила видобуток.
У відповідь на запит Nadra.info керівник Держгеонадр Роман Опімах пояснив, що служба поновила судову суперечку після запиту від Державного бюро розслідувань.
4 грудня «УНБ» подала касаційну скаргу та заяву на скасування рішення суду в надії розблокувати видобуток газу. Також касаційну скаргу подала АРМА, повідомила пресслужба «УНБ» 11 грудня.
За оцінкою Forbes, вартість «Укрнафтобуріння» – близько $500 млн, частка «Привату» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у 25% – близько $125 млн. Ще 10% належить JKX Ukraine, акціонером якої також був Коломойський. Решта компанії належала Павлу Фуксу та Віталію Хомутинніку.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.