Колишня видобувна компанія Коломойського «Укрнафтобуріння» втратила ліцензію на Сахалінське родовище /Getty Images
Категорія
Компанії
Дата

«Щось пішло не так». Націоналізоване «Укрнафтобуріння» Коломойського втратило ліцензію на цінне Сахалінське родовище. Кому воно може дістатися

Колишня видобувна компанія Коломойського «Укрнафтобуріння» втратила ліцензію на Сахалінське родовище Фото Getty Images

Найперспективніше в Україні Сахалінське родовище газу опинилося в підвішеному стані. 30 листопада суд анулював ліцензію на його розробку, яка належала компанії «Укрнафтобуріння» Ігоря Коломойського. Тепер доля родовища – в руках Держгеонадр. Відомство може оголосити новий конкурс або віддати його компаніям Миколи Злочевського, міністра екології часів Януковича. Керівник УНБ Олег Мальчик розраховує на третій варіант – суд перегляне своє рішення і дозволить відновити видобуток. Що відбувається

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Опівночі 1 грудня відчужена у бізнесмена Ігоря Коломойського і партнерів у держвласність компанія «Укрнафтобуріння» (УНБ) зупинила видобуток. З травня 2023-го УНБ перебуває в управлінні «Укрнафти», яку нині контролює держава.

Причина – рішення суду за позовом Держгеонадр про анулювання спецдозволу на Сахалінському родовищі у Харківській області. Це родовище має одні з найбільших розвіданих у країні запасів газу – 15 млрд кубометрів.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні