Категорія
Новини
Дата

Відключення Росії від SWIFT. МВФ готовий допомагати країнам через виникнення «побічних ефектів»

Міжнародний валютний фонд підтримає країни, які постраждають після можливого введення санкцій проти Росії у разі вторгнення її в Україну, повідомила глава МВФ Кристаліна Георгієва. Мова йде про відключення РФ від системи фінансових транзакцій SWIFT, пише Reuters.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Санкції неминуче перервуть деякі фінансові операції та функціонування фінансової системи, особливо якщо вони обмежать доступ Росії до системи фінансових транзакцій SWIFT, сказала Георгієва.
  • Якщо виникнуть побічні ефекти від санкцій, які вимагатимуть активної участі МВФ, Фонд готовий реагувати. За словами Георгієвої, у МВФ є кредитні можливості на суму близько $700 млрд.
  • Водночас глава МВФ сподівається на дипломатичне вирішення конфлікту.

Контекст

У США на початку січня представили новий пакет санкцій проти Росії у разі вторгнення до України. Документ передбачає низку заходів, серед яких – заборона на операції з російськими компаніями у низці ключових секторів, а також відключення РФ від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

Минулого тижня Європейський Центробанк попередив фінансові організації, представлені у РФ, про ризики, які для них несуть санкції у разі вторгнення в Україну. Як писала Financial Times, ЦБ попросив банки повідомити, як вони будуть діяти у цьому разі. Зокрема, регулятор цікавився, які кроки робитимуть банки, якщо російські організації будуть відрізані від системи SWIFT.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні