Санкції проти Росії будуть запровадженні, як тільки російські військові перетнуть український кордон, заявив премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським. За його словами, усі санкції узгоджені зі США.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Ключові факти
- Велика Британія разом з союзниками готує пакет санкцій, які будуть активовані «тієї ж миті, коли нога російського солдата перетне український кордон», сказав Джонсон.
- За його словами, усі санкції узгодженні зі США. «Щодо позиції наших американських партнерів. Ми з ними вже погодили такий підхід: санкції почнуть працювати синхронно», – сказав Джонсон.
- Це робиться «не для того, щоб показати ворожість до РФ, а щоб продемонструвати свою відданість захисту свободи, демократії та суверенітету України перед лицем агресії», додав він.
- Джонсон наголосив, що 200 000 українських військових – дуже потужні, тому російські матері мають пам’ятати про життя своїх синів.
Ключова цитата
«Найкраще, що ми можемо зробити – донести до російських громадян можливість того, що відбудеться. Українці боротимуться, вони битимуться за свою країну. Українці будуть боротися до останньої краплі крові», – сказав Борис Джонсон.
Контекст
Велика Британія розробляє санкції проти російських бізнесменів та енергетичних компаній у разі вторгнення Росії в Україну, написала 31 січня The Times. Серед заходів – заборона вʼїзду в країну та замороження активів.
У британському МЗС допускають конфіскацію майна російських олігархів у Лондоні, заявила напередодні міністр Ліз Трасс. Вона вважає, що бізнес-еліта та підприємства, які «просувають інтереси російського режиму», не зможуть ховатися від санкцій. За оцінками експертів, у Лондоні росіяни, які мають звʼязки із Кремлем, придбали нерухомості на $2 млрд.
У Кремлі заявляють, що у такий спосіб уряд Британії «погрожує і своєму великому бізнесу». За словами прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, заява Трасс була «прямою погрозою атакувати бізнес» та підриває «інвестиційну привабливість і взагалі привабливість Великої Британії».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.