Категорія
Новини
Дата

Виробництво бізнесів «Смарт-Холдингу» через війну впало на 50%. У компанії обіцяють відновити зруйновані об'єкти

Через війну сумарне падіння виробництва «Смарт-Холдингу» в металургії, агро та видобутку газу перевищує 50%, проте компанія жива й у майбутньому відновлюватиметься. Про це заявила гендиректорка «Смарт-Холдингу» Юлія Кирʼянова на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише Інтерфакс-Україна.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У 2021 році гірничо-металургійний комплекс виробив 23,5 млн т сталевої продукції та залізної руди, 80% якої було експортовано, а тепер виробництво впало до близько 8 млн, 6 млн з яких буде експортовано, повідомила Кирʼянова.
  • «Смарт-Холдинг» володіє часткою в «Метінвесті», на два меткомбінати яких у Маріуполі («Азовсталь» та ММК ім. Ілліча) припадало 53% виробництва сталі, але тепер вони зруйновані.
  • У виробництві залізної руди – проблема в блокуванні експортних каналів, тому «Метінвест» не нарощує видобуток, щоб мати можливість експортувати те, що видобуває, наголосила Кирʼянова.
  • Виробництво основних українських експортних культур – кукурудзи та пшениці – може скоротитися відповідно на 54% та 35%. Кирʼянова додала, що агрохолдинг HarvEast з активів групи, що входить до десятки найбільших в Україні, втратив через війну 68% орних земель.
  • Падіння видобутку газу становить 22%. Понад 90% родовищ на сході України та 60% запасів перебувають під прямою загрозою авіаударів. У компанії прогнозують падіння видобування на 17%, до 16 млрд куб. 
  • Водночас гендиректорка «Смарт-Холдингу» сказала, що зберігає оптимізм щодо майбутнього металургійної галузі. За її словами, буде відновлено те, що було зруйновано.

Контекст

«Смарт-Холдинг» – одна з найбільших інвестиційних груп України. Підприємства групи інвестують в активи гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів, сільського господарства, суднобудування, нерухомості та енергетики. 

Smart Holding (Cyprus) LTD – топхолдингова компанія групи, яка створена та діє за законодавством Кіпру. Її бенефіціаром є народний депутат Вадим Новинський.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні