Категорія
Новини
Дата

Виторг «Біосфери» у 2024 році має сягнути $170 млн – Здесенко

1 хв читання

Власник корпорації «Біосфера» Андрій Здесенко /Олександр Чекменьов

Власник корпорації «Біосфера» Андрій Здесенко Фото Олександр Чекменьов

За 2024 рік виторг корпорації «Біосфера» приблизно зросте до $170 млн, що на 25% більше за попередній рік. Про це повідомив президент корпорації Андрій Здесенко в ефірі «Business Breakfast із Володимиром Федоріним».

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Виручка виробника товарів для дому «Біосфери» у 2024 році має зрости на 25%, до $170 млн. У 2023 році компанія отримала виторг у $135 млн, каже її президент Андрій Здесенко.
  • «Внутрішнє споживання в Україні не зростає, тому основне зростання забезпечать експортні програми у Європу та країни Азії», – каже Здесенко. 
  • Зокрема, за його словами, українське і румунське виробництво та дистрибʼюторська мережа «Біосфери» у 2023 році згенерували виторг у €27 млн. «Наша мета – досягнути обертів у €40–45 млн за наступні три роки», – додає Здесенко. 

Контекст

«Біосфера», що заснована у 1997 році, випускає на трьох заводах в Україні та одному в Естонії товари для кухні та прибирання, а також гігієнічну продукцію. Найвідоміші торговельні марки – «Фрекен БОК», Smile, Selpak, Vortex, Bambik та інші. Щомісячний обсяг виробництва становить 8,5 млн пакетів для сміття, 10 млн вологих серветок, 4 млн губок та 1,4 млн ватних паличок.

Потужності корпорації представлені чотирма заводами загальною виробничою площею 35 000 кв. м у Дніпропетровській, Київській та Хмельницькій областях, відкритим виробництвом у Тернополі, а також логістичними комплексами площею 30 000 кв. м.

Спільно з французькою Groupe Lemoine «Біосфера» також володіє заводом в Естонії з виробництва ватної продукції площею 8500 кв. м. У 2022 році компанія придбала австрійську торговельну марку Alufix.

У лютому 2024-го «Біосфера» придбала дистрибʼютора товарів для дому та гігієни – ТОВ «Сервіс Про» (Дніпро). Це підприємство у 2022 році скоротило виторг на 33,9% – до 2,1 млрд, а чистий збиток сягнув 21,6 млн грн порівняно зі 103,8 млн грн чистого прибутку роком раніше.

На початку червня 2024 року «Біосфера» продала лінію з виробництва підгузків Bambik через падіння народжуваності в Україні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні