Сума збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, станом на 24 березня вже досягла $63 млрд або 1,8 трлн грн. Про це свідчить аналіз, що здійснюється в рамках проєкту «Росія заплатить» командою KSE Institute та Центром економічної стратегії та «Prozorro.Продажі». У порівнянні з даними, оприлюдненими 17 березня, та з урахуванням переоцінки окремих статей в сторону зниження, чисте зростання склало $3,5 млрд.
Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — річний доступ до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Деталі та замовлення
Ключові факти:
- З початку військової агресії Росії 24 лютого, в Україні пошкоджено або зруйновано доріг (сума втрат — $27,5 млрд), щонайменше 4431 житловий будинок ($13,4 млрд), 92 заводів/підприємств ($2,9 млрд), 378 закладів освіти ($601 млн), 138 закладів охорони здоров’я ($2,5 млрд), вісім цивільних аеропортів ($6,8 млрд) та 10 військових аеродромів ($390 млн), 11 ТРЦ ($188 млн), сім ТЕС/ГЕС ($101 млн).
- Найбільше на зростання оцінки втрат вплинуло уточнення інформації щодо вартості пошкоджених доріг (при загальному зменшенні підтвердженої кількості кілометражу зруйнованих доріг).
- На оцінку також вплинуло суттєве зростання оцінки втрат внаслідок пошкодження та руйнування житлового фонду (як через збільшення кількості пошкоджень, так і через перегляд методології оцінки кількості зруйнованого житлового фонду).
- Водночас, завдяки надходженню детальних та уточнених даних від Мінінфраструктури, було переглянуто в бік зменшення втрати від руйнування залізничної інфраструктури, мостів та мостових переходів, а також цивільних аеропортів.
Методологія
Проєкт фокусується на оцінці втрат фізичної інфраструктури України внаслідок війни (руйнування житлових будинків, комунальної, дорожньої, залізничної інфраструктури; освітніх та медичних закладів тощо); та оцінку фінансової вартості цих втрат. На цей час в рамках проєкту не здійснюється оцінка загальних втрат економіки, що включають не лише прямі втрати інфраструктури, але також численні «побічні» втрати, які економіка зазнала внаслідок війни (закриття значної кількості підприємств; втрати сотнями тисяч людей домівок і роботи; припинення будь-яких інвестицій; скорочення споживчого попиту громадян тощо).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.