Військова допомога на $200 млн та подальша підтримка. Головне із зустрічі Байдена та Зеленського в Білому домі /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Військова допомога на $200 млн та подальша підтримка. Головне із зустрічі Байдена та Зеленського в Білому домі

Getty Images

Президент США Джо Байден пообіцяв українському президенту Володимиру Зеленському підтримку, незважаючи на блокування республіканцями нової військової допомоги, пише «Голос Америки». Зеленський заявив, що Україна продовжуватиме боротьбу, відмову від власних територій задля досягнення мирної угоди він назвав «божевіллям».

Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, Diia.City United, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти  

  • Байден підкреслив, що він «не відвернеться від України», додавши, що США «продовжуватимуть постачати Україні критично важливу зброю та техніку, доки ми можемо це робити».
  • Він додав, що президент Росії Володимир Путін «робить ставку на те, що США не зможуть допомогти Україні». Байден наголосив, що поразка України означала б зміцнення Путіна «і потенційних агресорів» у всьому світі.
  • Зеленський напередодні зустрівся з республіканцями та демократами в Конгресі й висловив оптимізм, що потік американської допомоги відновиться.
  • Український президент також назвав «божевіллям» та відкинув пропозиції про те, що Київ може поступитися територією, захопленою Росією з початку вторгнення, щоб наблизити мир.
  • Байден повідомив, що схвалив ще $200 млн військової допомоги, щоб допомогти Україні найближчими тижнями, при цьому Білий дім попередив, що фінансування може закінчитися до кінця року без допомоги Конгресу.
  • У Держдепі США уточнили, що черговий пакет військової допомоги Україні на $200 млн охоплює боєприпаси для засобів ППО і для високомобільних артилерійських ракетних систем, артилерійські снаряди, ракети для придушення радіолокаційних станцій.

Контекст

Республіканці та демократи в Конгресі вже кілька місяців обговорюють запит президента Джо Байдена про виділення мільярдів доларів допомоги Україні й Ізраїлю, а також на потреби безпеки США в Індо-Тихоокеанському регіоні та міжнародну гуманітарну допомогу.

На Капітолійському пагорбі республіканці наполягають не лише на нових політичних рішеннях для мексиканського кордону, а й дедалі частіше ставлять під сумнів подальшу підтримку України.

Два запити Білого дому до Конгресу про прийняття законопроєктів досі не підтримані, і настрої стають усе більш напруженими, а глухий кут загрожує затягтися до 2024 року. 4 грудня директорка Білого дому з питань бюджету Шаланда Янг попередила, що США бракує часу та грошей, щоб допомагати Україні вести війну з РФ. 

Президент США Джо Байден назвав перспективу припинення допомоги Україні «божевіллям», пообіцявши зробити все, аби вона не припинялася.

6 грудня у Сенаті США був заблокований законопроєкт, який передбачав виділення мільярдів доларів на нову військову допомогу Україні та Ізраїлю. За результатами голосування 49 сенаторів були «за» та 51 – «проти». Відповідно, законопроєкт про фінансування на суму $110,5 млрд не отримав 60 голосів, необхідних для початку дебатів у Сенаті. Республіканці наполягали на своїх вимогах вжити жорсткіших заходів щодо контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні