Категорія
Новини
Дата

Визначились перші отримувачі грантів на розвиток бізнесу. Загалом їм перерахують майже 100 млн грн

Перші 424 підприємці найближчим часом зможуть започаткувати або розширити свій бізнес завдяки державній програмі грантів. На їхні рахунки буде перераховано 98,2 млн грн, повідомила пресслужба Мінекономіки.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Клюові факти

  • Найбільше грантів отримають жителі Києва – 101 успішна заявка. Також лідерами за кількістю позитивних рішень є підприємці з Київської (62 заявки), Дніпропетровської (52 заявки) та Полтавської (40 заявок) областей. 
  • Серед сфер діяльності найбільше грантів буде спрямовано на розвиток чи створення підприємств оптової та роздрібної торгівлі і ремонту автотранспортних засобів – 142. Також 127 одержувачів коштів планують започаткувати підприємства переробної промисловості. Ще 66 грантів отримають субʼєкти господарювання на створення чи розвиток власних готелів, кемпінгів, кав’ярень і ресторанів.
  • Загалом вже 5031 підприємець подав запит через портал «Дія» на отримання мікрогрантів. Всі, хто успішно пройде етапи відбору та буде оцінений високим балом, одержать від 50 до 250 000 грн на існуючу чи нову справу. 
  • Кошти можна використати для закупівлі або лізингу обладнання, оренди приміщення, придбання сировини і матеріалів. Учасник зобов’язаний створити 1–2 робочих місця та провадити діяльність впродовж трьох років, сплачуючи податки і збори.

Контекст

21 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні ґранти до 250 000 грн у межах нової урядової програми «єРобота». Загалом уряд затвердив три програми на 16 млрд грн.

Малий бізнес зазнав колосальних втрат через війну. За даними Європейської Бізнес Асоціації, 15% підприємств втратили понад $100 000, 28% – від $10 000 до $50 000, 40% – до $10 000. При цьому в кожного п’ятого втрати сталися безпосередньо внаслідок бойових дій. Сума збитків, яких завдано підприємствам, становить близько $2 млн. Водночас тільки 6% змогли пройти перші два місяці війни без втрат.

Майже половині малого бізнесу в Україні не вистачає замовлень, клієнтів за кордоном шукають 45%. Кожен четвертий підприємець потребує грошей на зарплати, обладнання, сировину та матеріали, йдеться в дослідженні платформи Keep Going.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні