Категорія
Новини
Дата

«Власна справа». Українські підприємці отримали за рік грантів на 1,3 млрд грн

За програмою «Власна справа», яка діє в межах урядової програми підтримки бізнесу «єРобота», за рік видано грантів на 1,3 млрд грн, переможцями стали 6500 підприємців. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами Бережної, «Власна справа» – один з найпопулярніших компонентів програми грантової підтримки бізнесу «єРобота», яка також охоплює гранти на переробку, розвиток садів та створення теплиць, та новий напрям – гранти для ветеранів, ветеранок і їхніх дружин чи чоловіків.
  • «Грантова програма «Власна справа» діє вже рік, і результати просто вражаючі: 6500 переможців, 1,3 млрд грн – сума, яку вже отримують наші переможці», – наголосила заступниця міністра. 
  • Найбільш успішні підприємці, які брали участь у програмі та перемагали, проживають у Львівській області, Києві та Рівненській області.
  • Серед найпопулярніших видів діяльності – оптова і роздрібна торгівля, переробна промисловість, готелі та ресторани, тимчасове розміщення і організація харчування, зазначила Бережна.
  • Вона додала, що з 10 квітня програма «єРобота» розширилось до ветеранського компоненту, який має три частини – гранти від 250 000 грн до 1 млн грн. 
  • За словами Бережної, серед перших переможців вже є 20 учасників бойових дій і 21 дружина учасника бойових дій. За програмою передбачається вісім хвиль до кінця року. Бюджет становить 1 млрд грн. 
  • Також стартує нова хвиля подання заявок на гранти на переробку з можливістю отримати грант до 8 млн грн. До кінця року планується видати 1000 грантів, повідомила Бережна.

Контекст

Українці в червні відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки – понад 31 000. Найбільш популярною сферою під час великої війни стала роздрібна торгівля.

Більшість «новоспечених» бізнесменів займаються роздрібною торгівлею, але як і раніше вистачає тих, хто вирішив працювати в сфері ІТ.

Найбільш затребувані сфери, у яких відкриваються нові справи, не змінюються. Як торік, у першій половині 2023 року перше місце посіла роздрібна торгівля – нею офіційно почали займатися понад 38 000 українців. 

Другим за популярністю залишається КВЕД «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність», який був найпопулярнішим до початку великої війни. Цьогоріч у цій сфері власну справу розпочали вже 12 000 підприємців. 

До трійки також потрапив КВЕД «Надання інших індивідуальних послуг» – у цій сфері розпочали працювати понад 8000 ФОПів.

Раніше в НБУ заявили, що у другому кварталі бізнес уперше з початку війни оптимістично оцінив перспективи свого економічного розвитку. Індекс ділових очікувань підприємств зріс до 104,5% порівняно з 91,2% у першому кварталі. 

Зростання індексу відбулося на тлі відновлення енергосистеми, поступового пожвавлення внутрішнього попиту та зміцнення курсу гривні, зазначили в НБУ.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні