Павло Пікулін, засновник Deus Robots. Ілюстрація Shutterstoc/Анна Наконечна /з особистого архіву
Категорія
Новини
Дата

Як у Amazon. Український стартап Deus Robots створює роботів-cортувальників. На що BGV Trident Capital, серед інвесторів якого співвласник АТБ Геннадій Буткевич, дав йому $5 млн інвестицій

Павло Пікулін, засновник Deus Robots. Ілюстрація Shutterstoc/Анна Наконечна Фото з особистого архіву

Засновник стартапу Deus Robots Павло Пікулін запевняє: роботів боятися не варто. Вони не замінюють, а лише покращують роботу людей. Пікулін уже переконав у цьому «Нову Пошту», запустивши своїх роботів-сортувальників у неї на складі. Наступний крок – серійне виробництво і вихід на іноземний ринок. З цим допоможуть інвестиції від компанії BGV Trident Capital, який заснували підприємець Ілля Пономарьов і Геннадій Буткевич, співвласник АТБ. Контракт на $5 млн інвестицій компанія підписала наприкінці грудня

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Що розробляє Deus Robots

Програміст Пікулін заснував Deus Robots у 2018 році, інвестувавши у стартап $1,5 млн – $1 млн із власної кишені, і $500,000 ангельських інвестицій. З цього ж часу Пікулін паралельно працював у ігровому холдингу WhaleApp, що випустив мобільні ігри Hidden Hotel, Family Zoo, Resort Hotel і Rise of Heroes.

Щоб поєднувати роботу у двох компаніях, Пікулін працює по 12-16 годин, виконує завдання швидко та правильно розставляє пріоритети. Стартап Deus Robots він вважає своїм основним бізнесом і планує приділяти йому більше уваги в майбутньому.

У портфоліо Deus Robots – три види роботів: для сортування товарів вагою до 30 кг, для перевезення стелажів до 300 кг і вантажний робот для перевезення палет. Останній – найдорожчий, оскільки може підняти 1 тонну вантажу. «Йому треба потужніший акумулятор та сильніші колеса», – розповідає Пікулін, 32. Наступного року стартап запускає три нові моделі, які будуть вирішувати інші завдання – наприклад, зможуть забирати посилки з полиць.

Пікулін не говорить про ціни – «це неприйнято на ринку робототехінки». Причина: додана вартість сервісів. Бізнеси не звикли працювати з роботами, каже Пікулін. Тому продають не просто машину, а «рішення» – допомагають підʼєднати робота до інтернету, налагодити його роботу на складі. Це дорога послуга, каже Пікулін, але коли компанії зможуть запускати промислових роботів, «діставши їх з коробки» – ціна впаде.

Amazon у 2012 році виртатив $775 млн на поглинання стартапу Kiva, що виробляє складських роботів. За данними логісточної консалтингової компанії MWPVL, набір із 50-100 роботів Kiva буде коштувати від $2 до $4 млн, а великий склад потрібно до 1000 пристроїв та $20 млн інвестицій. Як повідомляють інші профільні дослідження, середня вартість апарату – від $25 000 до $100 000 за штуку.

з особистого архіву

Павло Пікулін, засновник Deus Robots. Фото з особистого архіву

У 2021 році Deus Robots випустив 40 роботів. План на наступний рік – 1000 машин та вихід на операційний прибуток. Пікулін хоче інвестувати його у розвиток. «Отримати чистий прибуток ми очікуємо не скоро», – каже він.

Зараз стартап збирає роботів в Україні та закуповує деталі у Китаї, Європі та США. Запускати виробництво у Китаї не планують – хочуть орендувати завод у Києві, де в Deus Robots вже є свій R&D-центр. «В Україні багато талановитих праціників і їхню роботу легше контролювати», – каже Пікулін. До того ж, наступного року тут запустять Дія.City – податковий режим для ІТ-компаній та стартапів. На прохання Пікуліна, у категорію резидентів додали стартапів-розробників робототехніки. «Завдяки цьому буде вигідно розробляти роботів в Україні», – каже він.

На що піде $5 млн

У новому раунді інвестицій в Deus Robots вклав гроші американська компанія BGV Trident Capital, заснований росіянином з українським громадянством Іллею Пономарьовим та українським підприємцем Геннадієм Буткевичом. Як обирали інвесторів? «Важливо, щоб вони поділяли моє бачення майбутнього, в якому все, що робить людина зможуть робити роботи», – каже Пікулін.

Інший критерій – досвід із виведенням компаній на біржу. У Пономарьова є такий досвід: у листопаді його компанія Trident злилася з американською Lottery.com через процедуру SPAC. На що підуть нові інвестиції?

  • Розширення команди з 25 до 80 людей.
  • Вихід на міжнародні ринки: в Німечиину, Чехію, Польщу і США.
  • Запуск серійного виробництва – до 400 роботів на місяць.

Щоб запустити серійне виробництво, стартапу треба завод. Рік тому Пікулін мріяв побудувати власну фабрику за $20 млн, але вирішив для початку орендувати дешевше приміщення у Києві і закупити туди обладнання. За кордоном Deus Robots хоче працювати із бізнесами, які мають склади: це рітейл, поштові оператори, фармацевтичні та автомотів компанії. В Україні стартап відкрито працює лише із Новою Поштою, але Пікулін каже, що веде переговори із 13 місцевими компаніями.

з особистого архіву

Deus Robots Фото з особистого архіву

АТБ, співвласник якої інвестував в Deus Robots, поки придивляється до іноземних аналогів. «Ми перебуваємо в пошуках рішень, які задовольнять необхідні вимоги. Діалоги ведемо з компаніями Kapelou, UISLab, GreyOrange»», — повідомляли представники компанії виданню dev.ua.

з особистого архіву

Deus Robots Фото з особистого архіву

Що вміють та не вміють роботи

Роботи Deus Robots виглядають як рухомі платформи, які орієнтуються у просторі завдяки розміщеним на підлозі QR-кодам. Такі ж платформи працюють на складах американського Amazon – «вони мають найкращу конструкцію», – каже Пікулін.

Роботи підвищують ефективність роботи: звичайна людина сортує 500 посилок за годину, а з роботом у 3 рази більше – 1500 посилок. Один робот може працювати близько 18 годин на день, а година його роботи коштує дешевше, ніж у людини. До того ж, роботи не беруть відпусток та вихідних. Інвестиції у таку техніку можна окупити з першого дня, якщо орендувати роботів, або ж через 1-3 роки, якщо купувати їх.

з особистого архіву

Deus Robots Фото з особистого архіву

Серед недоліків – залежність від стабільного інтернету та рівної підлоги. «Дешевше вирівняти підлогу, ніж створити робота для нерівних поверхонь», – каже Пікулін. Також техніка Deus Robots не пристосована до роботи при мінусовій температурі – для холодних складів треба нові, дорожчі роботи, яких у компанії поки немає.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні