У рамках обміну з Росією вдалося звільнити 215 українських захисників, серед них і 10 іноземців. Москві повернули проросійського політика Віктора Медведчука і 55 російських окупантів. Про це повідомив глава ОП Андрій Єрмак.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Додому повернулися військові, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці ТРО, митники, цивільні, зазначив Єрмак. Серед них – офіцери, командири, Герої України, захисники «Азовсталі» і вагітні жінки-військові.
- «Денис Прокопенко «Редіс», Сергій Волинський «Волина», Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко – командири з «Азовсталі» – вже перебувають у безпеці. Це результат особистих домовленостей президента Зеленського з президентом Ердоганом», – додав Єрмак.
- Також серед звільнених – 10 іноземців, які воювали за Україну, вони знаходяться в місті Ер-Ріяд.
- «Ми обміняли 200 наших героїв на Медведчука, який уже дав усі можливі покази слідству. А пʼять героїв-командирів «Азовсталі» – на 55 російських полонених, які не мають для нас жодного інтересу», – зазначив голова ОП.
- «Віддати Медведчука за справжніх воїнів не шкода. Він пройшов усі слідчі дії, які передбачені законодавством, Україна отримала від нього все, що необхідно для встановлення правди в рамках кримінальних проваджень». – заявив президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні.
- Обмін Медведчука на українських захисників не означає перешкоджання для розгляду його справ у суді, повідомив виконувач обовʼязків глави СБУ Василь Малюк. «Це стосується й ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже в такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого», – йдеться в повідомленні СБУ.
- Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список осіб, яких вдалося повернути з російського полону в результаті обміну 21 вересня. Документ оприлюднено на сайті штабу.
Контекст
Маріуполь став символом української незламності. Місто з 3 березня знаходилося в облозі і щодня переживало майже безперервні артилерійські обстріли та авіанальоти. Захисники тримали місто на межі можливого, мирні люди цілодобово жили в підвалах, а загиблих ховали в братських могилах у міському саду. До війни це місце розглядали для будівництва сучасного технічного університету. 80–90% міста було розбомблено, жодної будівлі не було без пошкоджень.
На початку березня завод «Азовсталь», де перебували захисники Маріуполя, був повністю знищений ворожими обстрілами, сказав в інтервʼю Forbes заступник мера міста Сергій Орлов.
Проти колишнього народного депутата Віктора Медведчука прокуратура вела дві кримінальні справи. Його підозрюють у держзраді, співпраці з російськими чиновниками для незаконного видобутку газу на шельфі Чорного моря та сприянні незаконному постачанню вугілля з тимчасово окупованої території Донбасу у 2014–2015 роках.
Медведчук сидів під домашнім арештом. Але коли російські війська почали бити ракетами по Україні, він зібрав речі та втік. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України до Білорусі за пʼять днів до вторгнення Росії. 12 квітня Медведчука затримала СБУ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.