За рік вторгнення продажі творів Тараса Шевченка в українських книгарнях зросли мінімум вдвічі /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

За 2022 рік продажі творів Тараса Шевченка в українських книгарнях зросли мінімум вдвічі

За рік вторгнення продажі творів Тараса Шевченка в українських книгарнях зросли мінімум вдвічі Фото Getty Images

9 березня 2022 року українці відзначають 209-й день народження Тараса Шевченка. Forbes запитав в українських книгарень, чи збільшився попит на твори поета за рік масштабного вторгнення. Продажі зросли вдвічі – а в окремих випадках вшестеро, свідчать відповіді.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У 2022 році попит на книги Тараса Шевченка зріс більш ніж удвічі – не враховуючи антологій та книжок про поета, повідомляють у книгарні Yakaboo. У 2021-му продано 1519 книжок, у 2022 році українці придбали вже 3224 книги Шевченка – при тому, що продаж паперових видань Yakaboo відновили лише в квітні.
  • У топ-3 найпопулярніших книжок Yakaboo увійшли «Кобзар», «Дитячий кобзар» і ще одне видання «Кобзаря» зі щоденником автора. 
  • У 2021-му в топі було також коштовне видання «Кобзаря» за 1600 грн із прижиттєвими документами, листами та фото. Популярність цього видання свідчить: «Кобзар» – бренд України, адже його купували у подарунок, вважають у Yakaboo. У 2022 році видання не додруковувалось, тож залишило топ. 
  • Продажі книги «Кобзар. Вперше зі щоденником автора» у книгарні «КСД» також збільшились удвічі. У 2021-му продано 2200 одиниць, у 2022 році – майже 4500. 
  • «У нас концентрована аудиторія, яка і до того читала, – каже комунікаційниця видавництва «Наш Формат» Людмила Фіть. – У 2022-му читачі активізувались більше». За останній рік книг Шевченка у «Нашому Форматі» купили майже вшестеро більше, ніж у 2021 році.

Контекст

У пʼятірку найбільших книгорозповсюджувачів України входять Yakaboo, «Книгарня Є», «КСД», Vivat і «Наш Формат», кажуть в Українському Інституті Книги.

Нині інтерес до української літератури зростає і за кордоном. З 2013 року з приблизно 48 кількість перекладених українських книжок зросла до понад 120 у 2021-му. У 2022 році стався стрибок – іноземці купили права на понад 230 книжок українських авторів. 

Лідерами продажів минулого року стали «Видавництво Старого Лева», «Ранок» і Vivat. Vivat збільшив продаж авторських прав удвічі. «ВСЛ» ще з 2018-го тримає планку у 40–60 контрактів на рік.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні