Президент Володимир Зеленський обіцяє зменшення податкового навантаження та мінімізацію контактів громадян із чиновниками в обмін на сумлінність платників податків. Про це він заявив 28 червня під час виступу у Верховній Раді з нагоди Дня Конституції.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Зеленський зазначив, що цифровізація дає можливість спрощувати відносини в податковій та митній сферах, де є контакти між громадянами, бізнесом та чиновниками.
- «Наша мета – податкова без податківців, митниця без митників. Автоматичні цифрові процедури», – наголосив президент.
- Також він сказав, що підтримує ідею зниження податків, але «має бути новий податковий договір між державою і суспільством, реальна легалізація майна». «Зниження податків має означати підвищену податкову сумлінність», – наголосив Зеленський.
- За його словами, все це можна буде реалізувати після перемоги України. Під час війни й «очевидної залежності України від співпраці з фінансовими донорами» поки що Україна не може собі цього дозволити, додав президент.
Контекст
Як заявляв в інтервʼю Forbes прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Україна веде перемовини з МВФ, щоб після війни почати спільну роботу над майбутньою податковою реформою. За його словами, реформа стане частиною поліпшення інвестиційного і бізнес-клімату, а її концепція буде вписана в план повоєнного відновлення України.
Масштабну податкову реформу в серпні минулого року презентував заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма. Вона передбачала податок у розмірі 10% на прибуток, ПДФО та ПДВ, а також скасування ЄСВ і встановлення воєнного збору на рівні 3%. Як компенсатори автори розглядають підвищення низки податків, більш жорстку відповідальність бізнесу за ухилення від оподаткування та реформу податкової служби.
Проте вона не знайшла значної підтримки у влади. Проти ідеї висловилися міністр фінансів Сергій Марченко та голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев, не вистачило також аргументів, щоб переконати президента Володимира Зеленського, який описував цю ідею як «сиру».
У грудні 2022-го в Офісі президента повернулися до концепції податкової реформи «10-10-10». Її реалізація буде частиною перемовин України з МВФ, розповіли троє співрозмовників Forbes в ОП та фракції «Слуга народу».
В інтервʼю Forbes голова фінансового комітету Данило Гетманцев заявляв, що впровадження податкової реформи «10-10-10» матиме негативний вплив на економіку, компенсатори, на які розраховують її автори, не можуть покрити втрати бюджету.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.