Українські військові на танку /Getty Images
Категорія
Світ
Дата

Республіканці проти. Чому американські консерватори погрожують обмежити військову підтримку Україні. Розповідають Politico і Financial Times

3 хв читання

«Сполучені Штати витратили на підтримку України більше, ніж всі наші європейські союзники разом узяті». Джош Гоулі, сенатор-республіканець Фото Getty Images

Провідні світові видання Politico і Financial Times повідомили про те, що республіканці планують урізати військову допомогу Україні. В чому проблема та чи варто Україні хвилюватися? Коротке резюме від Forbes.

Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного! 

Республіканці у США, яким опитування пророкують більшість в одній із палат Конгресу після виборів у листопаді, попереджають про те, що уріжуть військову допомогу Україні.

Ті політики, які виступали з такими заявами, аргументують своє рішення тим, що їхні союзники по НАТО і близько не такі активні в підтримці України на практиці.

Заяви республіканців

«Нашим союзникам час почати самостійно реагувати на проблему, яка прийшла до них на поріг, перш ніж просити про щось нас, – сказав Тім Берчетт, представник-республіканець від штату Теннессі, який входить до Комітету міжнародних відносин при Палаті представників. – Те, що робить Росія, жахливо, але Китай і наркокартелі становлять більшу небезпеку для США, ніж те, що відбувається в Україні».

«Думаю, що під час рецесії люди не захочуть, щоб ми надавали Україну необмежену допомогу», – сказав лідер республіканської меншості в Палаті представників Кевін Маккарті.

Джош Гоулі, сенатор-республіканець від штату Міссурі, сказав у заяві в середу: «Сполучені Штати витратили на підтримку України більше, ніж всі наші європейські союзники разом узяті, і [такий стан речей] ніхто не контролює. Це безглуздо, і так більше тривати не може».

Тім Берчетт, республіканець /Getty Images

«Те, що робить Росія, жахливо, але Китай і наркокартелі становлять більшу небезпеку для США, ніж те, що відбувається в Україні». Тім Берчетт, республіканець Фото Getty Images

Хоч європейські уряди й розкрили свої гаманці та військові склади для допомоги Україні, проте військова підтримка Вашингтона в рази більша. Цим і не задоволені республіканці найбільше, а тому хочуть змінити такий стан речей.

На республіканців також могли вплинути й результати опитувань серед американців, згідно з якими дедалі більше людей вважає, що Штати надають забагато допомоги Україні. У березні опитування від Pew Research Center показало, що такої думки дотримувалися 7% громадян, а у вересні їх вже було 20%. А серед прихильників республіканської партії таку думку підтримують 32% виборців.

Реакція України

Давид Арахамія, голова партії «Слуга народу», сказав у середу Financial Times: «Чесно кажучи, ми шоковані такими словами Маккарті». Він додав, що під час нещодавнього візиту до Вашингтона зустрічався з Маккарті і йому дали зрозуміти, що підтримка Києва триватиме й надалі.

«Лише кілька тижнів тому наша делегація побувала в США і зустрілася з Маккарті, – розповів Арахамія. – Нас запевнили, що двопартійна підтримка України у війні з Росією і в подальшому буде головним пріоритетом навіть у разі їхньої [республіканців] перемоги на виборах».

Думка Брюсселя

У європейських столицях уважно придивляються до подій у Штатах.

«Європейці дедалі серйозніше ставляться до того, що політична ситуація в США має значення, що прийдешні вибори до Конгресу вплинуть на наші відносини зі Штатами», – сказав Мартін Куенсез, дослідник German Marshall Fund.

Втім, у Брюсселі не поспішають панікувати.

«У США широка двопартійна підтримка України», – прокоментував ситуацію Девід Макаллістер, голова Комітету міжнародних відносин при Європейському парламенті.

Справді, більш традиційні республіканці підтримують Байдена в питанні допомоги Україні, в той час як «трампове» крило республіканської партії виступає проти цього.

Зброя, яку постачають західні союзники Україні.

Зброя, яку постачають західні союзники Україні.

«Якби в комітетах Конгресу в республіканців була більшість, то виникало би більше суперечок про те, яку саме зброю поставити Україні, – вважає Макаллістер. – А так саме в руках президента зосереджена значна частина контролю над міжнародною політикою».

Макаллістер, член Християнсько-демократичного союзу Німеччини, наголосив, що Європа вже збільшує військову підтримку Києву. Крім того, він нагадав про ініціативу ЄС із підготовки українських солдатів і нещодавнє зростання фонду з відшкодування витрат країнам, які надсилають зброю Україні.

Ханно Певкур, естонський міністр оборони, був цього тижня у Вашингтоні й сказав, що в розмові з республіканцями наголосив на тому, що підтримка України означає збереження порядку в міжнародних відносинах.

«Головний меседж полягає не в тому, що це російсько-українська війна, а в тому, що це війна вільного світу, який поважає погоджені міжнародні правила і порядки, проти агресора», – сказав він.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд