Дмитро Білаш продав свій стартап Captain Growth ізраїльському єдинорогу за майже $4 млн /Фото з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Космічна людина. Один із найактивніших українських венчурних фондів Digital Future змінив керівника. Хто такий Дмитро Білаш

Дмитро Білаш продав свій стартап Captain Growth ізраїльському єдинорогу за майже $4 млн Фото Фото з особистого архіву

У Digital Future, який за восьмирічну історію проінвестував в понад 30 стартапів, кадрові перестановки. З 2014 року ним керував засновник Олексій Вітченко. Тепер він знайшов собі заміну – стартапера й бізнес-ангела Дмитра Білаша, 29. Нащо фонд пішов на зміни під час війни

Олексій Вітченко заробив статки, перетворивши на бізнес написання робіт для іноземних студентів. Digital Future він запустив у вересні 2014-го. З того часу фонд вклав $20 млн у понад 30 компаній. Вісім проєктів повернули мінімум частину інвестицій. Найвідоміші екзити – стартап з кібербезпеки SOC Prime та маркетплейс репетиторів Preply, де Вітченко продав свої частки, коли заходили нові інвестори. Поточний портфель у фонді оцінюють у $100 млн.

Найбільші екзити фонду Digital Future

Найбільші екзити фонду Digital Future

З 24 лютого Digital Future проінвестував у шість проєктів на загальну суму понад $1 млн. Всі 12 українських стартапів у портфелі успішно пережили випробування війною. Попри не найкращі часи для економіки, фонд не збирається зупинятися. «Хочеться більше угод, більше екзитів, більший фонд, більше успішних українських підприємців», – говорить Вітченко.

Для цього він запросив на посаду керуючого партнера фонду підприємця з екзитом і бізнес-ангела Дмитра Білаша, 29. Сам же Вітченко хоче присвятити більше часу власним проєктам, зокрема маркетплейсу для пошуку психотерапевтів Calmerry. 

Хто такий Дмитро Білаш

Одесит Білаш – випускник Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Його бізнеси так чи інакше були пов’язані з медіа. «Перший спільний бізнес почали робити десь на другому курсі», – згадує Дмитро Плешаков, партнер Білаша протягом останніх 10 років. То були іграшки, додає він. 

Серйозним проєктом у 2013 році стало digital-агентство Septa. У 2017-му партнери вирішили піти від сервісного бізнесу і за зароблені у Septa гроші створили продукт для маркетингової аналітики Captain Growth. Він допомагав аналізувати рекламу у Facebook та Google AdWords і давав користувачеві рекомендації щодо підвищення ефективності кампанії, які можуть бути застосовані автоматично.

Ідея вигоріла – уже через два роки існування стартапу його придбав ізраїльський єдиноріг Perion Network. Власний екзит Білаша на майже $4 млн допоміг йому спробувати себе в ролі інвестора. У його портфелі – вісім інвестицій, зокрема через ангельський синдикат ICLUB він інвестував в український сервіс Liki24. Чек Білаша – типовий для бізнес-ангела – до $100 000.

«Діма – великий патріот. Ми з ним по цінностях дуже сходимося і хочемо допомогти українцям стати ще більш успішним», – каже Вітченко. Білаш на початку повномасштабного вторгнення запустив проєкт BraveUa, який допомагає підприємцям шукати клієнтів за кордоном.

Новий рівень Digital Future

Ідея багаторічного керівника Digital Future – вивести фонд на новий рівень. Більше угод, екзитів, успішних підприємців. «Дивно з погляду логіки робити це під час війни, але я проти шерсті», – розповідає він. 

Самому займатися фондом не вистачає рук. Вітченко керує кількома власними проєктами, один із яких – додаток для онлайн-терапії Calmerry. Digital Future інвестував у нього $5 млн. Тепер CEO стартапу й інвестор Вітченко хоче масштабувати проєкт й підняти інвестиції раунду A. 

Засновник, хоч повністю не покидає фонд, дав Білашу карт-бланш – повна автономність у прийнятті рішень. Новий керівник допомагатиме портфельним стартапам і шукатиме нові. Фокус Digital Future – B2B, SaaS, маркетплейси. Підхід до стартапів Білаш описує дуже узагальнено: «вирішує конкретну бізнес-проблему», «зрозуміла бізнес-модель», «нормальні люди» у команді. 

«У мене є свіжий досвід стартапера у канонічному розумінні: від створення продукту до екзиту», – говорить Білаш. Його ціль – повторити такий шлях для більше як 30 портфельних проєктів Digital Future. 

Його особисте захоплення – космос. У вересні він почав навчатися у французькому International Space University. Digital Future у портфелі таких інвестицій не має, однак Вітченко не проти космосу. «Я буду приділяти цьому увагу, але це не стає фокусом фонду», – говорить Білаш. 

Вітченко характеризує нового керівника як людину, котра цікавиться всім, але сувору. Сильні сторони – прагматичність, навички продажу, ведення переговорів й вирішення проблем, додає колишній партнер Білаша Плешаков. «Він трохи космічна людина. Для венчура це нормально», – підсумовує Вітченко.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні