Дмитро Білаш продав свій стартап Captain Growth ізраїльському єдинорогу за майже $4 млн /Фото з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Космічна людина. Один із найактивніших українських венчурних фондів Digital Future змінив керівника. Хто такий Дмитро Білаш

3 хв читання

Дмитро Білаш продав свій стартап Captain Growth ізраїльському єдинорогу за майже $4 млн Фото Фото з особистого архіву

У Digital Future, який за восьмирічну історію проінвестував в понад 30 стартапів, кадрові перестановки. З 2014 року ним керував засновник Олексій Вітченко. Тепер він знайшов собі заміну – стартапера й бізнес-ангела Дмитра Білаша, 29. Нащо фонд пішов на зміни під час війни

📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку

Олексій Вітченко заробив статки, перетворивши на бізнес написання робіт для іноземних студентів. Digital Future він запустив у вересні 2014-го. З того часу фонд вклав $20 млн у понад 30 компаній. Вісім проєктів повернули мінімум частину інвестицій. Найвідоміші екзити – стартап з кібербезпеки SOC Prime та маркетплейс репетиторів Preply, де Вітченко продав свої частки, коли заходили нові інвестори. Поточний портфель у фонді оцінюють у $100 млн.

Найбільші екзити фонду Digital Future

Найбільші екзити фонду Digital Future

З 24 лютого Digital Future проінвестував у шість проєктів на загальну суму понад $1 млн. Всі 12 українських стартапів у портфелі успішно пережили випробування війною. Попри не найкращі часи для економіки, фонд не збирається зупинятися. «Хочеться більше угод, більше екзитів, більший фонд, більше успішних українських підприємців», – говорить Вітченко.

Для цього він запросив на посаду керуючого партнера фонду підприємця з екзитом і бізнес-ангела Дмитра Білаша, 29. Сам же Вітченко хоче присвятити більше часу власним проєктам, зокрема маркетплейсу для пошуку психотерапевтів Calmerry. 

Хто такий Дмитро Білаш

Одесит Білаш – випускник Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Його бізнеси так чи інакше були пов’язані з медіа. «Перший спільний бізнес почали робити десь на другому курсі», – згадує Дмитро Плешаков, партнер Білаша протягом останніх 10 років. То були іграшки, додає він. 

Серйозним проєктом у 2013 році стало digital-агентство Septa. У 2017-му партнери вирішили піти від сервісного бізнесу і за зароблені у Septa гроші створили продукт для маркетингової аналітики Captain Growth. Він допомагав аналізувати рекламу у Facebook та Google AdWords і давав користувачеві рекомендації щодо підвищення ефективності кампанії, які можуть бути застосовані автоматично.

Ідея вигоріла – уже через два роки існування стартапу його придбав ізраїльський єдиноріг Perion Network. Власний екзит Білаша на майже $4 млн допоміг йому спробувати себе в ролі інвестора. У його портфелі – вісім інвестицій, зокрема через ангельський синдикат ICLUB він інвестував в український сервіс Liki24. Чек Білаша – типовий для бізнес-ангела – до $100 000.

«Діма – великий патріот. Ми з ним по цінностях дуже сходимося і хочемо допомогти українцям стати ще більш успішним», – каже Вітченко. Білаш на початку повномасштабного вторгнення запустив проєкт BraveUa, який допомагає підприємцям шукати клієнтів за кордоном.

Новий рівень Digital Future

Ідея багаторічного керівника Digital Future – вивести фонд на новий рівень. Більше угод, екзитів, успішних підприємців. «Дивно з погляду логіки робити це під час війни, але я проти шерсті», – розповідає він. 

Самому займатися фондом не вистачає рук. Вітченко керує кількома власними проєктами, один із яких – додаток для онлайн-терапії Calmerry. Digital Future інвестував у нього $5 млн. Тепер CEO стартапу й інвестор Вітченко хоче масштабувати проєкт й підняти інвестиції раунду A. 

Засновник, хоч повністю не покидає фонд, дав Білашу карт-бланш – повна автономність у прийнятті рішень. Новий керівник допомагатиме портфельним стартапам і шукатиме нові. Фокус Digital Future – B2B, SaaS, маркетплейси. Підхід до стартапів Білаш описує дуже узагальнено: «вирішує конкретну бізнес-проблему», «зрозуміла бізнес-модель», «нормальні люди» у команді. 

«У мене є свіжий досвід стартапера у канонічному розумінні: від створення продукту до екзиту», – говорить Білаш. Його ціль – повторити такий шлях для більше як 30 портфельних проєктів Digital Future. 

Його особисте захоплення – космос. У вересні він почав навчатися у французькому International Space University. Digital Future у портфелі таких інвестицій не має, однак Вітченко не проти космосу. «Я буду приділяти цьому увагу, але це не стає фокусом фонду», – говорить Білаш. 

Вітченко характеризує нового керівника як людину, котра цікавиться всім, але сувору. Сильні сторони – прагматичність, навички продажу, ведення переговорів й вирішення проблем, додає колишній партнер Білаша Плешаков. «Він трохи космічна людина. Для венчура це нормально», – підсумовує Вітченко.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд