Категорія
Інновації
Дата

«Увійти в IT» та прибрати SMM-ників. Український бізнес нащупує, як використати хайповий ChatGPT. Ось що виходить

4 хв читання

Український бізнес нащупує, як використати хайповий ChatGPT. /Колаж Олександра Карасьова і Максим Золоєдов

Український бізнес нащупує, як використати хайповий ChatGPT. Фото Колаж Олександра Карасьова і Максим Золоєдов

Розробка OpenAI – ChatGPT – за два місяці набрала 100 млн користувачів. Активним юзером став і український бізнес. Проте кидатися в технологію з головою він не спішить

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

«Історичний момент – ми вирішили найняти ChatGPT замість SMM-менеджера у 3DLOOK», – написав у Facebook засновник і CEO стартапу Вадим Роговський. Штучний інтелект невибагливий працівник – йому не потрібна страховка, онбординг тощо, вважає Роговський. 

Функції чат-бота від компанії OpenAI – генерування статей, листів, комп’ютерного коду тощо. За два місяці ним скористалися 100 млн людей, а щоденна кількість унікальних відвідувачів – 13 млн. Стратегічний інвестор Microsoft презентував інтеграцію «нового покоління» ChatGPT у свій пошуковик Bing і браузер Edge. Користування поки що обмежено десятком заготовлених питань. 

Штучний інтелект може стати найгарячішою темою 2023-го, як колись створення ПК, графічного інтерфейсу та інтернету. «Думаю, ШІ може приєднатися четвертим до цієї трійки найважливіших відкриттів у цифрових технологіях», – говорив в інтерв’ю Forbes.com співзасновник Microsoft Білл Ґейтс. Чи готовий український бізнес опановувати проривну технологію?   

Кооперація штучного й людського інтелекту

Повністю замінити SMM-менеджера штучним інтелектом Роговському не вдасться. ChatGPT писатиме адаптовані під соцмережі дописи. Підбір фото й технічне завдання – на плечах диджитал-маркетолога, каже Роговський.

З ШІ комунікації бізнесу стануть більш персоналізованими й людяними, прогнозує Аліса Киричок, засновниця комунікаційної агенції EmailConsulting.top. «При цьому над проєктом працюватиме два-три висококваліфікованих «ботоводи», які вміють правильно поставити завдання», – говорить вона. 

Та перш ніж робити штучний інтелект частиною бізнес-процесів, компаніям потрібен час на тестування в різних відділах. Здібності чату можуть заощадити час маркетологам, аналітикам, піарникам, райтерам, SMM-никам, рекрутерам, вважає COO Genesis Артем Копанєв. Та обов’язки ChatGPT поки що невеликі – ведення Twitter-сторінки корпоративного блогу Genesis. 

«За деякими даними, ChatGPT може оптимізувати до 70–80% рутинних завдань», – каже Андрій Лазоренко, співзасновник та CEO IdeaSoft. Харківський аутсорсер з 2021-го – частина українсько-шведської IT-компанії Sigma Software Group на понад 2000 фахівців. 

Материнська компанія глобально не спішить делегувати роботу штучному інтелекту, а от IdeaSoft з парасольки Sigma Software тестує ChatGPT як інструмент написання невеликих шматків коду чи пошуку багів. 

Базові навички чат-бота дозволяють «увійти в IT» людям без знання мов програмування. Директор Київської школи економіки Тимофій Милованов написав для себе сервіс на мові Python, який обирає 10–30 найважливіших статей у день і робить вижимки з кожної. «ChatGPT пояснив мені, як встановити його і працювати з базовими кодами», – написав він у Facebook.  

Та для професійних розробників цього замало. «На складні мови програмування, як-от Rust чи побудову правильної і складної архітектури, бізнес-програми чи розробку гри, його не вистачає», – каже Лазоренко.  

Автоматичним кодом айтівців не злякати – з 2021 року вони мали в розпорядженні інший продукт від OpenAI – Copilot. На терабайтах вихідного коду на GitHub він навчився автоматично доповнювати код. Доля інструменту складна – проти його творців порушена судова справа за порушення авторських прав розробників, що публікували на GitHub свій відкритий код. 

Такі інструменти допомагають автоматизувати рутину розробників й вивільнити руки на креатив. «А далі окремо від кожного фахівця залежатиме, чи зможе він використати звільнений час на навички у створенні стратегій, творчому й критичному мисленні, що не підвладно AI», – говорить Лазоренко. 

Ненадійний помічник

Оспівування ChatGPT іде паралельно із санкціями проти нього – його вже заборонили використовувати в школах штату Нью-Йорк. На практиці інструмент успішно освоїли і кіберзлочинці.  

Чат-бот може завдати клопоту бізнесу. Український єдиноріг Grammarly понад 10 років розвивав софт для перевірки грамотності письма. Продуктом щодня користуються понад 30 млн людей, звітує компанія. Та чи буде попит, якщо текст напише ШІ? «Вдосконалення технологій генеративного ШІ відкриває шлях до підтримки інших стадій комунікації, наприклад, створення концепту повідомлення чи його інтерпретації», – відповідає глава продукту Рахул Рой-Човдхурі. 

Та поки що бізнес має час – ChatGPT все ще помиляється. Навіть пошуковик Bing, який працюватиме на покращеній версії GPT3, не пройшов фактчекінг. Журналісти The Verge поставили йому питання: «Що Microsoft презентувала 7 лютого»? 

ШІ правильно описав нову пошукову систему Bing і додав, що Microsoft продемонструвала її можливості для «пародій на знаменитостей». Бот також припустив, що багатомільярдні інвестиції Microsoft в OpenAI були оголошені 7 лютого, хоча це сталося два тижні тому. 

«ChatGPT може надати будь-яку відповідь, навіть коли немає достатніх даних для цього, – говорить Гліб Добжанський, VP of Engineering IT-компанії Master of Code Global. – Для цього треба додатково тренувати модель для специфічної інформації та інформації, що оновлюється, і контролювати та фільтрувати відповіді AI». 

Глобально це загрожує появою діпфейків і поширенням неправдивих новин, каже Копанєв. Покладатися на нього у важливих бізнесових рішеннях ненадійно. «У деяких випадках ChatGPT генерує досить посередній текст або не «бачить» помилок, або не враховує контекст: як культурний, так і ситуативний», – додає Копанєв.  

Інший нюанс – безпека даних. Чи захищена від зловмисників інформація, яку користувач надає ChatGPT? «За допомогою схожих сервісів краще не працювати над чутливими фінансовими даними компанії чи компонувати листи клієнтам з подробицями проєктів, захищеними NDA», – каже Роман Михайлишин, Global Head of Intelligent Automation CoE в Ciklum.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні