Коли Ґреґ Маккеон був підлітком, йому радили піти на юридичний факультет через велику кількість нових можливостей: бути юристом, навчати юриспруденції, консультувати в юридичних питаннях. Ґреґ вступив на потрібний факультет і почав готуватися до роботи в усіх перерахованих сферах. Коли ж він запитав себе про одну справу, якою хотів би займатися, то написав цілий список. Однак юриспруденції там не виявилося. За декілька тижнів він пішов з юридичного факультету, ставши на шлях письменника і вчителя
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Спосіб мислення, що полягає у відсіканні зайвого та виборі важливого, став новою концепцією есенціалізму, яку створив Маккеон. Він переконаний, що не потрібно весь час важко працювати, аби досягти успіху в усьому. Можна вибрати найважливіше, вкладати свої сили та енергію лише туди та не відчувати себе при цьому перевантаженим.
Про це уже бізнес-тренер Маккеон написав дві книги – «Есенціалізм» та «Без зусиль». У першій йдеться про мистецтво визначати пріоритети. Друга розповідає, як виконувати важливі справи невимушено та легко. Чим найчастіше послуговується сам Маккеон? Forbes зробив підбірку його порад для тих, хто прагне встигати найважливіше.
Практикуйте вдячність
Професорка психології Барбара Фредріксон вважає, що емоції готують нас до дій на психологічному та фізичному рівнях. На її думку, не хороші моменти викликають позитивні емоції, а позитивні емоції ведуть нас до нових можливостей та соціальних зв’язків. Це циклічний процес, який Фредріксон називає теорією розширення та побудови. Коли людина перебуває в ньому, то збільшує кількість власних можливостей і тому краще справляється з кожним наступним завданням чи викликом.
Маккеон із нею повністю згодний, тому практикує вияв вдячності. Одного разу він вирішив дякувати за щось після кожної скарги. Так він виявив, що жаліється надто часто. Що він помітив іще? Після висловлення подяки настрій людей довкола швидко змінюється, навіть якщо вона не стосується когось чи чогось конкретного. «Люди миттєво починають «світитися». Це найшвидший спосіб впливу без зусиль, який мені вдалось віднайти», – каже Маккеон у інтерв’ю підприємцю Тіму Феррісу.
Складайте списки
Під час пандемії люди відчули себе особливо перевантаженими, оскільки опинилися вдома сам-на-сам із віддаленою роботою, дітьми та навчанням. Щоб уникнути надміру, варто відновити межу між роботою та особистим життям, склавши список справ на сьогодні, говорить Маккеон у інтерв’ю Vice.
Бізнес-тренер застерігає: це не має виглядати як перелік «що б я зробив, якби міг усе зробити сьогодні». Ідея списку звучить так: «Якщо я виконаю ці завдання, то буду задоволений, бо зробив те, що мало значення сьогодні. Я зможу почуватися спокійно після їх виконання». Друге обмеження – встановити час завершення роботи над завданнями.
Вести щоденник
Уже понад 10 років Маккеон веде щоденник. Це невелика практика, яка принесла великі дивіденди, каже він. Вона дає можливість розмірковувати про минулий день, бачити прогрес або більшу частину невидимих у моменті речей. «Це допомагає мені зрозуміти, за що я найбільше вдячний. І дає мені те, на що я можу час від часу озиратися назад, щоб згадати багато важливих моментів, інсайтів або засвоєних уроків», додає бізнес-тренер під час розмови з письменницею Ґретхен Рубін.
Перетворювати звички в ритуали
Якщо поєднати важливі речі з приємними, то виконання навіть дуже складного завдання стане легшим. Наприклад, можна займатися спортом під улюблені телешоу чи музику. Не можете змусити себе сісти, щоб переглянути свої витрати та доходи? Зробіть це щомісячним ритуалом із вашим улюбленим шоколадом. «Ця стратегія може здатися вражаюче простою, але я закликаю вас спробувати її та подивитися, наскільки легше стане припинити зволікати», – каже Маккеон.
Діти Маккеона чи не найменше у світі хотыли допомагати прибирати після вечері. «Вони швидко зникали з кімнати після прийому їжі, – розповідає він. – Отже, ми зробили з прибирання ритуал. Коли настав час, увімкнули наш улюблений діснеївський саундтрек, перетворивши миття посуду на нічні танці та караоке-вечірку». Сім’ї Маккеона вдалося поєднати необхідні та не надто приємні речі з тим, що приносить задоволення.
Зробити перший крок у наступні 10 хвилин
Маккеон у книзі «Без зусиль» розповідає про концепцію мікропоривів – коли людина встановлює таймер на 10 хвилин для пошуку рішення проблеми, яка здається їй непосильною. Він розповідає, що потрібно поставити собі два запитання: «Що я відкладаю на потім?, «Як виглядає «готово»?». Після цього виконати першу очевидну дію, яка спадає на думку.
Колись один із співрозмовників відповів Маккеону на перше запитання, що хоче правильно харчуватися під час робочого дня. Відповіддю на друге слугувала фраза: «Я кожен день у встановлений час їм здорову їжу на обід».
Маккеон: Як ви можете зробити це без зусиль?
Співрозмовник: Я міг би підписатися на один із додатків доставки їжі.
М.: Який перший фізичний крок, перша очевидна дія?
С.: Пошук одного з сервісів доставки їжі в Google.
М.: Чого ви можете досягти за допомогою мікропориву вподовж 10 хвилин?
С.: Думаю, я міг би вставити свою кредитну картку, вибрати страви, вказати адресу, час і почати обслуговування.
Ще одна корисна річ, яку радить зробити Маккеон, – почати звертати увагу на речі, які дратують. Замість того, щоб жити з ними, варто себе запитати: «Як це можна вирішити за кілька хвилин?». «Позбувшись проблеми зараз, ви отримаєте залишковий результат, тому що вам більше ніколи не доведеться мати з нею справу», – переконаний Маккеон.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.