Категорія
Новини
Дата

БЕБ майже витратило бюджет 2023 року та звернулося до уряду за додатковим фінансуванням на сотні мільйонів

2 хв читання

Керівництво Бюро економічної безпеки ще на початку червня запросило в уряду додаткове фінансування на 2023 рік. Причина – гостра нестача коштів, через що в БЕБ уже почалися затримки у виплатах зарплат та відпустки за свій рахунок. Про це йдеться у редакційній статті Forbes.

🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про бренд Shemax, який заробляє понад 100 млн на пилососах для пилу від нігтів👉 Дивіться за цим лінком

Ключові факти

  • У зверненні бюро до уряду, надісланому на початку червня, йдеться про внесення змін до держбюджету на 2023 рік у частині збільшення видатків для БЕБ у сумі 948,1 млн грн за бюджетною програмою «Керівництво та управління у сфері економічної безпеки».
  • Станом на середину серпня Бюро економічної безпеки майже витратило увесь річний бюджет, повідомили три співрозмовники Forbes серед членів парламентської ТСК по БЕБ та в уряді. «Грошей вистачить до вересня або середини жовтня», – зазначає голова Ради громадського контролю при бюро Тарас Котов.
  • БЕБ вже почало відправляти співробітників у відпустки за власний рахунок та запроваджувати неповний робочий день. Дефіцит ресурсу для оплати праці на 2023-й становить 381 млн грн, йдеться в документі. Станом на 1 травня заборгованість по зарплатах в органі – 9,4 млн грн. «Подальше наближення коштів унеможливило виплату заробітної плати працівникам у четвертому кварталі 2023 року», – зазначається у листі.
  • Загалом, заявило керівництво БЕБ у зверненні, поточний річний бюджет покриває лише 20% від потреби (за умови повного комплектування). Тому менеджмент органу виступив з проханням до уряду збільшити фінансування на 948,1 млн грн. Рада громконтролю підтримала це звернення, додає Котов. 
  • Одна з причин дефіциту, що виник – у розширенні штату, на що керівництво бюро пішло, попри воєнний стан. «Зараз йдуть конкурси на 200 посад, це вибиває бюро за межі бюджету», – пояснює Котов.
  • Котов стверджує, що через брак коштів керівництво БЕБ не могло провести навіть переатестацію кадрів. «У випадку звільнень теж потрібно робити виплати. Грошей на це немає», – зазначає він.

Контекст

11 серпня стало відомо, що виконувач обов’язків директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров та його заступник Віталій Гагач подали у відставку. Новим тимчасовим керівником буде інший заступник директора Андрій Пащук. 

У квітні Кабінет Міністрів звільнив з посади директора Бюро економічної безпеки Вадима Мельника. Він керував бюро з моменту запуску восени 2019 року. Едуард Федоров, який очолив БЕБ після нього, був заступником Мельника. З 2021-го по 2022 роки він обіймав посади заступника начальника відділу Київської митниці Державної митної служби, т.в.о. начальника відділу Київської митниці. У 2022–2023 роках був начальником управління СБУ в Сумській області.

Перезавантаження бюро стало однією з умов програми розширеного фінансування МВФ. У меморандумі з фондом ідеться про внесення змін у чинний закон, який регулює діяльність БЕБ. Ключова мета – розробити прозорі критерії відбору персоналу та керівництва бюро. Також у документі зазначено, що БЕБ повинно підпорядковуватися Мінфіну, а не безпосередньо уряду, як зараз.

Раніше нардеп Данило Гетманцев озвучував очікування, що роботу БЕБ повністю перезавантажать до кінця цього року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд