Категорія
Новини
Дата

Апеляція ВАКС дозволила націоналізацію 49% мережі АЗС Shell – Мінʼюст

1 хв читання

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляцію Міністерства юстиції і дозволила стягнути на користь України 49% ТОВ «Альянс Україна», якому належить мережа АЗС Shell. Про це повідомила у Facebook голова департаменту санкційної політики Мінʼюсту Інна Богатих.

Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного! 

Ключові факти

  • «49% ТОВ «Альянс Україна» (мережа заправок Shell) стягнуто на користь України – Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляцію Мінʼюсту», – написала Богатих.
  • У січні цього року ВАКС не дозволив націоналізацію мережі АЗС Shell. Мін’юст подав апеляцію.

Контекст

Мінʼюст у жовтні 2023 року подав до ВАКС позов про стягнення в дохід держави активів підсанкційного російського бізнесмена Едуарда Худайнатова, який є власником ВАТ «Незалежна нафтогазова компанія» та колишнім першим віцепрезидентом, заступником голови правління, членом ради директорів «Роснафти». Мета – націоналізація його українських активів. У переліку – компанія, яка управляє мережею заправок Shell. 

ЄС вніс до санкційного списку Едуарда Худайнатова в червні 2022-го. Україна запровадила санкції проти нього в жовтні 2022-го.

З 2007 року власник мережі Shell в Україні – ТОВ «Альянс Холдинг». Це було спільне підприємство, 51% якого належало Shell, 49% – «Альянс Ойл Україна», за даними профільного видання enkorr.ua. «Альянс Ойл Україна» була дочірньою структурою «Незалежної нафтогазової компанії» («ННК») росіянина Едуарда Худайнатова, каже директор компанії «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.

Глобальна компанія Shell Netherlands володіє «Альянс Холдинг», що керує мережею заправок Shell в Україні, повідомила Forbes пресслужба Shell Україна.

Бенефіціарний власник ТОВ «Альянс Холдинг» – нідерландська компанія «Цицерон Холдинг Б.В», за даними YouControl. Тобто формальних звʼязків між Худайнатовим і «Альянс Холдинг» немає. У 2022–2023 роках глобальна компанія довела свою частку в українській «дочці» до 97,4%. Детальніше про справу – у матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд