Прихильність корпорації Apple до Китаю переживає важкі часи, пише Bloomberg. Керівництво корпорації налагоджує зв’язки з іншими країнами, де планує розмістити виробництво, кажуть анонімні джерела, знайомі з ходом переговорів. Проте компанія робить це обережно, побоюючись помсти китайців.
Ключові факти
- Роботи з диверсифікації виробництва почались під час торговельних війн часів адміністрації президента США Дональда Трампа та активізувались під час пандемії.
- В планах Apple Індія як місце для виробництва iPhone та аксесуарів до них і В’єтнам – для AirPods та Mac. Частково планується залучити Малайзію для збірки ноутбуків та Ірландію для збірки десктопних моноблоків iMac.
- Менеджери операційного департаменту Apple інструктують працівників шукати нові виробничі лінії за межами Китаю для виробництва нових продуктів, які очікуються у 2024 році.
- В компанії створюються «тигрові команди», які готують списки альтернативних постачальників та оцінюють технічні можливості та перспективи наявних виробництв.
- Крім того, Apple намагається потроху зменшити свою залежність від Тайваню, де знаходяться потужності виробника чипів TSMC.
- Проте компанія рухається обережно, зазначає агентство. Керівництво Apple стурбоване тим, що Китай може помститися, якщо передеслокує занадто багато потужностей в інші країни або зробить це надто швидко.
- Клієнти в Китаї можуть виступити проти продуктів, розроблених у США, на тлі загострення націоналізму. Компанія також не впевнена у здатності забезпечувати високі стандарти якості у В’єтнамі та Малайзії, враховуючи поточний стан виробничих галузей у цих країнах.
Контекст
У вересні компанія заявила, що вироблятиме свій останній iPhone 14 в Індії, оскільки технологічний гігант переносить частину свого виробництва з Китаю, щоб хеджувати ризики, повʼязані зі зростанням напруженості у відносинах між Вашингтоном і Пекіном.
За оцінками TrendForce, частка виробництва Apple в Індії перевищить 5% у 2023 році та зростатиме з роками.
Крім того, за межі Китаю виносять свої виробничі потужності і підрядники Apple, прагнучи підвищити рівень стійкості ланцюжка постачань.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.