Категорія
Новини
Дата

Постачальник Apple в Індії планує збільшити штат співробітників до 25 000

Фінська компанія Salcomp, постачальник Apple, планує подвоїти штат співробітників у Індії до 25 000 осіб протягом наступних трьох років, а також очікує, що річний дохід у країні становитиме не менше $2–3 млрд до 2025 року, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Плани були оголошені на тлі того, що Apple переносить виробництво з Китаю після суворих блокувань та обмежень, повʼязаних із COVID, а також у звʼязку зі зростанням торгової та геополітичної напруги між Пекіном та Вашингтоном.
  • «Весь ланцюжок поставок зараз ніби шукає альтернативу. Й Індія готова стати однією з найкращих альтернатив», – сказав Сасікумар Гендхем, керуючий директор Salcomp Manufacturing India. За його словами, весь світ залежав від Китаю протягом останніх кількох десятиліть, і «настав час дійсно диверсифікуватися».
  • Компанія Apple зробила велику ставку на Індію з того часу, як у 2017 році почала складання iPhone в країні через Wistron, а потім Foxconn відповідно до зусиль уряду Індії з розвитку місцевого виробництва. Гендхем повідомив агентству Reuters, що Salcomp відіграватиме «значну роль» у ланцюжку поставок Apple.
  • У Salcomp зараз працює близько 12 000 осіб на заводі в Ченнаї, де виробляються в основному зарядні пристрої, а також інші деталі для смартфонів. Salcomp розпочав роботу в Ченнаї в 2020 році, досягнувши угоди роком раніше про придбання обʼєкта, який раніше належав фінському виробнику телекомунікаційного обладнання Nokia.
  • За словами Гендхема, він очікує, що до 2025 року індійський бізнес принесе щонайменше $2–3 млрд доходу порівняно з менш ніж 40 млрд рупій ($484 млн) на сьогодні.
  • Як повідомило агентство Reuters минулого року, Foxconn також планує вчетверо збільшити штат співробітників на своєму заводі з виробництва iPhone в Індії протягом двох років.

Контекст

Продаж смартфонів у Китаї пережив рекордне падіння у 2022 році, впавши на 13% до найнижчого рівня за десятиліття, оскільки заходи боротьби з COVID та уповільнення економіки підірвали попит споживачів. Загалом падіння продажів смартфонів у Китаї відбило глобальні показники сектору. За даними IDC, у 2022 році світові постачання смартфонів досягли 1,2 млрд штук, це є найнижчим показником з 2013 року, а річний спад становитиме понад 11%.

Напередодні Apple повідомила про сукупну виручку в розмірі $117,2 млрд за останній квартал 2022 року, що на 5,5% менше, ніж за той самий період 2021 року, і нижче за прогнози аналітиків у $121,1 млрд. Значні збої в ланцюжку постачань у Китаї призвели до затримки поставок iPhone під час важливого святкового періоду.

У Apple були важкі кілька місяців після заворушень на заводах у Китаї, внаслідок яких 6 листопада компанія випустила рідкісне попередження про те, що виробництво iPhone зіткнеться зі «значними» збоями. Акції компанії впали на понад 20% за останні 12 місяців.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні