Австралійський мільярдер Ендрю Форрест, засновник компанії Fortescue, пообіцяв інвестувати 740 млн австралійських доларів ($500 млн) у фонд для відновлення України під управлінням BlackRock. Про це пише видання The Sydney Morning Herald.
Ключові факти
- Внесок у розмірі 740 млн австралійських доларів надійде від сімейної інвестиційної компанії Ендрю та Ніколь Форрестів Tattarang Group.
- «Я не хочу чекати, поки пролунають останні постріли. Я хочу, щоб люди знали, що Україна увійде в золоту еру. Без сумніву, це буде економіка з найвищими темпами зростання в Європі», – сказав Форрест.
- Про те, що Форрест планує інвестувати у фонд відновлення України також повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма на Київському міжнародному економічному форумі, пише «Інтерфакс-Україна».
- «Зараз мають бути перші якорі, які вкладуть перші сотні мільйонів доларів і покажуть своїми реальними діями, що вони вірять в Україну. Є австралійський мультимільярдер, друга за багатством людина в Австралії Ендрю Форрест, засновник компанії Fortescue, однієї з найбільших гірничодобувних компаній у світі, один з найбільших інвесторів у водневі технології, публічно зобовʼязався інвестувати перші $500 млн в один із фондів, які зараз готує Black Rock» , – заявив Шурма.
- За словами заступника голови Офісу президента, розмір фонду поки що складно назвати точно, але він оцінюється від $25 млрд до $100 млрд.
- Інвестиційна компанія BlackRock у найближчий місяць-два завершить роботу та запропонує приватним інвесторам структуровані продукти – фонди – для участі у відновленні України, повідомив Шурма.
- Він пояснив, що великі корпорації, особливо ті, що представлені в Україні, можуть безпосередньо інвестувати в країну, проте є десятки тисяч інвесторів, які хотіли б взяти участь у майбутньому економічному зльоті країни, але не мають відповідних команд та інфраструктури, тому фонди BlackRock будуть для них хорошим варіантом.
Контекст
Український уряд 4 липня у швейцарському Лугано представив план відбудови України United 24, над яким останні два місяці Кабмін та Офіс президента працювали у рамках Національної ради відновлення. План являє собою набір документів, які описуть майже всі ключові сфери та галузі української економіки. Орієнтовна вартість його втілення – $750 млрд до 2032 року.
Європейський інвестиційний банк на конференції з відновлення України запропонував створити новий інструмент – трастовий фонд ЄС – Україна Gateway (GTF). Ідеться про додатковий інструмент для відновлення критичної інфраструктури в Україні.
Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд, свідчить спільна остання оцінка уряду України, Європейської комісії та Світового банку, яку презентували у Брюсселі. В найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває.
Оцінка наслідків війни охоплює період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і обґрунтовує, що завдана шкода внаслідок війни перевищила $97 млрд. Найбільшої шкоди зазнали житловий та транспортний сектори, торгівля та промисловість. Найбільші руйнування – у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Чернігівській та Харківській областях.
Майже третина цих коштів, або $105 млрд, потрібна вже у наступні півтора-три роки для підготовки до зими та закупівлі газу, ремонту транспортного сектору, забезпечення наступної посівної та термінового відновлення освіти, охорони здоров’я та підтримки бідних і переселенців.
Потреби на відновлення та відбудову в 1,5 раза перевищують ВВП України в 2021 році.
У вересні стало відомо, що інвесткомпанія BlackRock надаватиме безоплатні консультації українському уряду. Вони стосуватимуться створення Фонду відновлення для підтримки української економіки.
![Успіх Індонезії чи класичний План Маршала? Що Україні потрібно знати про світовий досвід відбудови після воєн та катастроф /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/2/1e/7ab45d3c-9f83076191959b0f5ad60a53a57d21e2.jpg?v=0279_3)
![На відновлення України чи під гарантії. У ЄС обговорюють подальшу долю заморожених активів Центробанку Росії /Фото Shutterstock](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/e/f6/3391d5ff-24896a7aa5a1b935598f6587570f5f6e.jpg?v=6262_1)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.