Категорія
Новини
Дата

Байден обмежує інвестиції США в ключові технологічні галузі Китаю

Президент Джо Байден підписав указ, який регулюватиме інвестиції США в деякі китайські фірми, що виробляють напівпровідники, займаються квантовими обчисленнями та штучним інтелектом, пише Bloomberg. Рішення ухвалено з міркувань національної безпеки.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Документ був підписаний після майже двох років обговорень.Він набуде чинності лише наступного року, не матиме зворотної сили та не поширюється на такі галузі, як біотехнології. 
  • Представники адміністрації Байдена заявили, що указ спрямований на тих, хто хоче придбати частки в китайських компаніях з обмеженим доступом через злиття, прямі інвестиції та приватний капітал, а також шляхом створення спільних підприємств та фінансових угод. Очікується, що він буде обмежений китайськими стартапами та більшими фірмами, які отримують понад 50% свого доходу від секторів з обмеженим доступом.
  • США вже обмежують експорт деяких чутливих технологій до Китаю, і цей указ не дасть «інвестиціям США допомогти прискорити впровадження цих технологій у країни, які викликають стурбованість», йдеться в повідомленні Білого дому. У наказі вони визначені – Китай, Гонконг та Макао.
  • Пекін «дуже розчарований» рішенням Вашингтона запровадити обмеження та захищатиме свої інтереси, заявив офіційний представник посольства Лю Пеньюй.
  • «Китай виступає проти надмірного використання США національної безпеки для політизації та перетворення на зброю торгівлі, наукових та технологічних питань та навмисного створення перешкод нормальним торговельно-економічним обмінам та технологічному співробітництву», — сказав Лю.
  • Білий дім оголосив про цей указ після закриття американських ринків у середу, 9 серпня, але очікувалося, що реакція буде стриманою. Великі американські інвестори очікували на таке рішення, а фірми венчурного капіталу вже понад рік зменшували свої ставки на китайські стартапи.

Контекст

Офіційні особи та політики США все частіше розглядають ШІ через призму національної безпеки. Міністерство торгівлі США у жовтні ввело низку суворих заходів експортного контролю щодо передових напівпровідників та обладнання для виробництва мікросхем, але не випустило формальних постанов для кодифікації правил. З осені минулого року адміністрація збирала коментарі підприємств та вела переговори з урядами союзних країн, щоби виробити остаточні правила.

США переконали Нідерланди та Японію, в яких знаходяться провідні світові виробники обладнання для виробництва чипів, приєднатися до політики США, та працюють з ними над уніфікацією списку контрольованих товарів.

У червні стало відомо, що США розглядають нові обмеження на експорт чипів штучного інтелекту до Китаю. Обмеження вводяться на тлі побоювань, що Китай може використати ШІ-чіпи від Nvidia та інших компаній для розробки зброї та атак хакерів, писало The Wall Street Journal. У липні це ж видання інформувало, що адміністрація Байдена готується обмежити доступ китайських компаній до послуг хмарних обчислень США, що може ще більше загострити відносини між світовими економічними наддержавами.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні