Категорія
Новини
Дата

Беленюк просить виключити його зі складу членів Національного олімпійського комітету

Олімпійський чемпіон та народний депутат від фракції «Слуга народу» Жан Беленюк вирішив відмовитись від посади в Національному олімпійському комітеті (НОК), про це він повідомив у соцмережах і оприлюднив відповідну заяву. Нещодавно колишній головний тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко теж заявив, що не може «залишитися в складі НОК за такого складу».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «У такому НОК не можу собі дозволити затриматися надовго», – написав Беленюк.
  • Він оприлюднив свою заяву про виключення зі складу членів НОК, датовану 21 листопада.
  • Щоб пояснити своє рішення Беленюк навів пост українського футболіста Романа Зозулі щодо складу НОК. «Схоже, Шуфрич з Суркісом виконували лише функцію громовідвода. І поки суспільство справедливо обурювалося їхніми прізвищами в списку, новообраний президент Вадим Гутцайт завів до НОК прямо таки «золоту» команду, 80% з якої взагалі не мають жодного відношення до спорту. Хіба спортом вважати корупцію, боротьбу за місце в списку ОПЗЖ або рекет у 90-ті», – написав Зозуля.

Контекст

17 листопада на звітно-виборній асамблеї НОК чинного міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта було обрано президентом комітету, Андрія Шевченка – віцепрезидентом НОК. 

На асамблеї також обрали нових членів НОК на період 2022–2026 років. Зокрема, до складу потрапили Нестор Шуфрич і Григорій Суркіс. Цей факт викликав невдоволення у суспільстві. Напередодні Шевченко заявив, що відмовляється від посади. Причиною він назвав незгоду з результатами виборів нового складу комітету.

Згодом стало відомо, що Суркіс і Шуфрич покинуть склад Національного олімпійського комітету. Вони вже звернулись із відповідними заявами до президента НОК Вадима Гутцайта.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні