Категорія
Новини
Дата

Чергова криптобіржа потрапила під тиск американського регулятора. SEC подала до суду на Kraken

1 хв читання

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США подала до суду на криптовалютну біржу Kraken. Регулятор стверджує, що криптобіржа з вересня 2018 року відмовляється реєструватися як біржа цінних паперів, клірингова агенція, брокер або дилер, пише Financial Times

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • SEC наполягає, що більшість криптотокенів є цінними паперами та криптобіржі мають реєструватися.
  • Регулятор також звинуватила Kraken у використанні банківських рахунків, на яких зберігаються кошти користувачів для оплати своїх операційних витрат. 
  • Незалежний аудитор визнав «значний ризик втрат» для клієнтів платформи від таких дій, йдеться у цивільному позові. У 2023 році аудитор встановив, що проблеми в обліку депозитарних активів клієнтів Kraken призвели до «суттєвих помилок» у її фінансових звітах за 2020 та 2021 роки.
  • Kraken ухвалювала бізнес-рішення з метою отримати сотні мільйонів доларів від інвесторів, замість того, щоб дотримуватися законів про цінні папери, заявив директор відділу правозастосування SEC Гурбір Гревал.
  • Він вважає, що такі рішення призвели до конфлікту інтересів у бізнес-моделі біржі, які ризикували коштом інвесторів. «Ми дуже часто бачимо прагнення Kraken до незаконного прибутку замість захисту інвесторів», – наголосив Гревал.
  • За даними SEC, у певні моменти на біржі знаходилися криптоактиви клієнтів на понад $33 млрд.
  • Керівництво Kraken не погодилося зі скаргою SEC. В компанії наголосили, що на біржі не котируються цінні папери.
  • «SEC неодноразово закликала криптовалютні біржі пройти реєстрацію, хоча немає жодного закону, що підтверджує цю вимогу, як і чіткого шляху для її проходження. При цьому SEC, попри протидію з боку законодавців, продовжує порушувати судові позови проти криптовалютних бірж», – йдеться у заяві Kraken.

Контекст

Під тиск регулятора вже потрапили дві найбільші біржі – Binance, яка через проблеми з регуляторами втратила чверть своєї частки на глобальному ринку, та Coinbase, акції якої наприкінці березня обвалилися на 14% після інформації від SEC про потенційні порушення закону. 

Окрім того, SEC готує список криптовалют, які, на його думку, потрапляють до категорії «цінні папери».

У жовтні Генеральний прокурор Нью-Йорка подав до суду на криптовалютний конгломерат Digital Currency Group, біржу Gemini і збанкрутілого крипто-кредитора Genesis. Компанії, які займаються цифровими активами, звинувачують в обмані інвесторів на суму $1,1 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні