Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

Черговий «перший тест» 5G в Україні. Мінцифри, Nokia та Vodafone перевірили нову технологію звʼязку, що в десять разів швидша за звичну 4G. Чи стане вона масовою?

4 хв читання

Nokia, Vodafone, Мінцифри, 5G в Україні /Shutterstock

Інноваційний центр «Промприлад» в Івано-Франківську, офіси оператора Vodafone Україна у Києві та Nokia в Гельсінкі провели телеміст за допомогою 5G Фото Shutterstock

Оператор Vodafone Україна та фінський виробник телеком-обладнання Nokia 27 травня зробили тестову 5G зону на території івано-франківського інноваційного центру «Промприлад». У Мінцифри назвали цей тест першим в Україні. Що інноваційного в тесті від Vodafone Україна та які перспективи повноцінного запуску 5G до кінця війни? 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

«В Україні вперше в тестовому режимі запустили 5G», – написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 27 травня у Telegram-каналі. Під час випробування інноваційний центр «Промприлад» в Івано-Франківську, офіси оператора Vodafone Україна у Києві та Nokia в Гельсінкі провели телеміст і перевірили якість зв’язку. Тестування проводили на обладнанні Nokia. 

Мережа 5G може передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G. До початку повномасштабної війни в Україні вже відбувалася низка 5G-тестів. У червні 2021-го шведська Ericsson запустила демонстраційний центр 5G. Через чотири місяці Мінцифри, Huawei Ukraine і Vodafone Україна запустили тестову зону технології в інноваційному парку UNIT.City.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні