Державну частку в ТРЦ Ocean Plaza приватизують. Уряд передав актив в управління Фонду держмайна /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Державну частку в ТРЦ Ocean Plaza приватизують. Уряд передав актив в управління Фонду держмайна

Shutterstock

Кабінет Міністрів передав в управління Фонду держмайна державну частку столичного ТРЦ Ocean Plaza. Рішення уряд ухвалив на засіданні 9 червня, повідомила пресслужба ФДМУ. 

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Державна частка ТРЦ Ocean Plaza – це 66,65% частки статутного капіталу компанії «Інвестиційний союз «Либідь», якій належить цей ТРЦ.
  • Кабмін доручив ФДМУ приватизувати цей актив. Отримані кошти планують спрямувати до фонду ліквідації наслідків російської збройної агресії.

Контекст

20 березня колегія суддів ВАКС задовольнила адміністративний позов Мінʼюсту до російського бізнесмена Ротенберга. Суд вирішив стягнути в дохід держави частку у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ «Авангард-Віларті», право на яку зареєстроване компаніями «Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД» (Ocean Plaza Project (Cyprus) Limited) та «Ітодер Інвестментс Лімітед» (Ethoder Investments Limited).

Також стягнуто частку у розмірі 66,65% статутного капіталу ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (власник ТРЦ Ocean Plaza), право на яку зареєстроване за ТОВ «Авангард-Віларті».

У квітні дві третини прав на столичний ТРЦ Ocean Plaza перейшли у власність держави

Сімʼя Ротенбергів володіла часткою в компанії, якій належить ТРЦ Ocean Plaza. Як зазначає Інститут законодавчих ідей, загальна кількість сторін у справі – 19. Третьою особою, яка не заявляла самостійні вимоги на предмет спору, є український бізнесмен Василь Хмельницький, котрий у 2020 році викупив частку в бізнесі Ротенберга. Іншу частину викупили громадяни Швейцарії Сюзанна та Андреа Рішааль Валлабх, які теж проходять у справі як треті сторони.

Аркадій Ротенберг – четвертий російський бізнесмен, у якого конфіскували активи в Україні. До цього ВАКС уже стягнув активи виробника зброї Володимира Євтушенкова; власника заводу, який допомагав виготовляти титан для російської оборонки, Михайла Шелкова та Олега Дерипаски, у якого, зокрема, конфіскували Миколаївський глиноземний завод (наразі розглядається апеляція). 

Загалом це 16-й позов Мін’юсту про конфіскацію за спеціальним механізмом, який почав працювати з кінця травня 2022 року, однак лише четвертий позов проти російського олігарха, зазначають в Інституті законодавчих ідей.

Ротенберга називають близьким другом Путіна. Саме з ним пов’язують будівництво Кримського мосту. В жовтні 2022 року до Ротенберга було застосовано санкції РНБО.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні