Категорія
Новини
Дата

Суд конфіскував Демурінський ГЗК російського мільярдера Шелкова

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення про конфіскацію ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат», який належав російському мільярдеру Михайлу Шелкову. Про це повідомила пресслужба Апеляційної палати ВАКС і очільниця департаменту санкційної політики Мін’юсту Інна Богатих.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

Колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу Мінʼюсту в повному обсязі та постановила стягнути в дохід держави такі активи: 

  • 100% частки в статутному капіталі ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат»; 
  • майно, що належить ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат»: три будівлі, будинок, комплекс будівель і споруд загальною площею 6201 кв. м, два трактори, три навантажувачі, екскаватор, пʼять транспортних засобів, а також понад 14,4 млн грн на рахунках банку;
  • 100% частки в статутному капіталі ТОВ «Тай-Мінералс»;
  • 100% частки в статутному капіталі ТОВ «ІнвестАгро».

Суд вказав, що рішення набрало законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Ключова цитата

«Вищий антикорупційний суд щойно задовольнив апеляційну скаргу Міністерства юстиції та стягнув в дохід держави активи російського олігарха Міхаіла Шелкова, які він намагався замаскувати як власність «українського інвестора», продавши напередодні повномасштабного вторгнення титановий комбінат за €3750 громадянці України», – написала у фейсбук представниця Мін’юсту Інна Богатих.

Контекст

У червні 2021 року РНБО запровадила санкції проти голови ради директорів «ВСМПО-Авісма» Сергія Чемезова та його заступника Михайла Шелкова – громадянина РФ, який досі значиться кінцевим бенефіціаром ТОВ «Демурінський ГЗК». Шелков разом із партнерами володіють контрольним пакетом акцій «ВСМПО-Авісма», найбільшого у світі виробника титану для аерокосмічної галузі.

Раніше ВАКС відмовив у задоволенні позову Мін’юсту у частині конфіскації ДемГЗК та інших компаній, підконтрольних Шелкову, оскільки не знайшов достатніми докази збереження контролю Шелкова над комбінатом.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні